Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski

AKTUALNOŚCI:

PRZEDSZKOLAKI W DPS

Utworzono dnia 07.01.2019

PRZEDSZKOLAKI W DPS

I w tym roku 20 grudnia mogliśmy wspólnie kolędować z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 10 w Żyrardowie. Przedszkolaki z uśmiechem na ustach zaśpiewały kolędy, recytowały wiersze, wręczały własnoręcznie zrobione karty świąteczne. Swoim występem wzbudziły zachwyt i wzruszenie. 

Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 21.12.2018

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości ze spotkania z najbliższymi.

Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.

Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

 

Życzą

Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy DPS

PROJEKT SOCJANY

Utworzono dnia 20.12.2018

PROJEKT SOCJANY

5 grudnia odbyło się pierwsze z 3 spotkań zaplanowanych przez studentki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w ramach projektu socjalnego pt: „Wy kiedyś a my dziś” z naszymi Mieszkańcami.
Projekt ma  na celu pokazanie różnic pomiędzy czasem obecnym, a młodością naszych seniorów. Po wstępnym zapoznaniu, rozmowie o zainteresowaniach, studentki starały się pokazać seniorom jak wygląda slang młodzieżowy, co wywołało sporo śmiechu i żartów tematycznych. Tematem były też różnice pomiędzy napojami pitymi kiedyś i dziś, np. tradycyjny kompot kontra sok z marketu. Ku zdziwieniu wszystkich naszym Mieszkańcom smakowały bardziej napoje pite w dzisiejszych czasach.

Spotkanie zakończyło się delektowaniem ciastem własnego wypieku i miłą, podsumowującą pogawędką.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI

Utworzono dnia 18.12.2018

MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI
„Kolędy i Pastorałki”

16 grudnia 2018 r. wybraliśmy się do nowo otwartego obiektu Mediateki w Grodzisku Mazowieckim na koncert Danuty Mizgalskiej.  Kolędy i pastorałki w wykonaniu słynnej piosenkarki dały możliwość poczuć zbliżające się święta. Spędziliśmy bardzo udany wieczór.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

POWIATOWY DZIEŃ PRACOWNIKÓW POMOCY SPOŁECZNEJ W POWIECIE ŻYRARDOWSKIM

Utworzono dnia 06.12.2018

POWIATOWY DZIEŃ PRACOWNIKÓW POMOCY SPOŁECZNEJ W POWIECIE ŻYRARDOWSKIM

23 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury „POWOZOWNIA” w Radziejowicach obchodziliśmy Dzień Pracownika Pomocy Społecznej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie we współpracy z jednostkami powiatowymi i ośrodkami pomocy społecznej z terenu całego powiatu.  Była to doskonała okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz zaciśnięcia więzi współpracy między jednostkami.  Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele MCPS i lokalnych władz. Po miłych życzeniach ze strony gości, przyszedł czas na smaczny poczęstunek i chwile relaksu. Gwoździem programu był spektakl pt „Mały książę” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Żyrardowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

SENIORZY DLA NIEPODLEGŁEJ

Utworzono dnia 28.11.2018

SENIORZY DLA NIEPODLEGŁEJ

Pod takim hasłem świętowaliśmy w środę 14.11.2018 r.
W naszych skromnych progach gościliśmy grupę uczestników Przestrzeni Seniora w Żyrardowie wraz z opiekunami a także Panie z klubu seniora „Optymiści” z Guzowa. Nasze spotkanie miało charakter szczególny, gdyż składało się z dwóch ważnych części. Pierwsza- okrągły jubileusz, o którym pamięta każdy Polak. 100 rocznica odzyskania niepodległości to wydarzenie, które dla nikogo nie pozostaje obojętne. Uczestniczki klubu seniora „Optymiści” z Guzowa, z tej okazji przygotowały występ artystyczny przepełniony treścią i nutą patriotyczną. Za co serdecznie dziękujemy. Drugą z okazji do świętowania był Światowy Dzień Seniora. Nieco stłumiony echem wydarzeń rocznicowych. Przez niektórych niedostrzegany. Dla niektórych mało istotny. Dla nas bardzo ważny, a tym bardziej, że dostrzeżony przez młodzież. Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie wraz z opiekunem Panią Anną Kosiorek życzyły wszystkim seniorom, tym nieco starszym ale i tym, którzy seniorami dopiero będą, zdrowia, pogody ducha, zrozumienia i cierpliwości.
Wszystkim którzy spędzili ten czas z nami serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii
 

 

 

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

Utworzono dnia 23.11.2018

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

To wydarzenie, które mocno wrosło w jesienny pejzaż kulturalny Żyrardowa. Bowiem 9 listopada 2018 r. zorganizowana została już 7 edycja ogólnopolskiego festiwalu Śpiewających Siątek. Z roku na rok impreza cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Zarówno uczestnikom, jak i widzom, dostarcza wiele pozytywnych emocji. Dlatego i  tym razem nie zabrakło nas na widowni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

JESIENNA WIZYTA W NIEPOKALANOWIE

Utworzono dnia 23.11.2018

JESIENNA WIZYTA W NIEPOKALANOWIE

08.11.2018 r. korzystając ze słonecznej jesiennej aury po raz kolejny zagościliśmy w niepokalanowskim klasztorze. Uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej w Bazylice Niepokalanej Wrzechpośredniczki Łask. Wyjazd zakończyliśmy zwiedzaniem Muzeum św. Maksymiliana oraz krótkim spacerem po parku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PRZEDPOŁUDNIE W EKO PARKU

Utworzono dnia 30.10.2018

PRZEDPOŁUDNIE W EKO PARKU

Za oknami piękna złota jesień. A my, korzystając z ostatnich słonecznych dni, aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia galrii

REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

Utworzono dnia 30.10.2018

REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

5 października mieliśmy możliwość uczestniczenia w Regionalnej Konferencji dotyczącej Polityki Senioralnej Samorządu Województwa Mazowieckiego, która została zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w siedzibie Centrum Aktywności Seniora w Płocku.
Celem konferencji było przedstawienie działań z zakresu polityki senioralnej realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego a także integracja środowiska senioralnego oraz podkreślenie aktywności seniorów działających na poziomie lokalnym.  Zebranych powitał Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Płocka, który zaprezentował podejmowane formy wsparcia na rzecz osób starszych w subregionie płockim.
Konferencję zakończył recital wokalny w wykonaniu Marka Ravskiego.

czytaj dalej na temat: REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

Zegar

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 60

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 254

W poprzednim miesiącu: 423

Wszystkich: 0