Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

JASEŁKA

Utworzono dnia 04.02.2020

JASEŁKA

10.01.2020 r. odwiedzili nas najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piekarach (gm. Mszczonów). Dzieci, pod czujnym okiem Pań opiekunek, przygotowały oryginalny występ jasełkowy, z Mikołajem, reniferami i całą gromadką śnieżynek. Dużo trudu w niego włożyli gdyż był dopracowany w najmniejszych szczegółach.  
Wzruszenie udzieliło się nie tylko nam ale także małym artystom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

PRÓBA GENERALNA

Utworzono dnia 02.02.2020

Próba generalna

A to nasz Zespół (mała jego część)...pierwsi do zabawy, ale przede wszystkim pierwsi do pracy. Mamy zaproszenie od zaprzyjaźnionej z nami placówki " Przestrzeni Seniora", na bal w stylu barokowym.
Relacja wkrótce, teraz przygotowania... 

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

Utworzono dnia 21.01.2020

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE


Nowy Rok przywitał nas bardzo miłą niespodzianką, chociaż zapowiedź występu chóru zabrzmiała jeszcze w 2019 roku, to w środę 08.01.2020 r. po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć młodych artystów ze Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach. Przybyli liczną grupą chórzyści, pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Niektóre znane wszystkim, więc chętnie przyłączyliśmy się do śpiewu. Ale też i mniej znane, przynajmniej dla części publiczności.
Serdecznie dziękujemy za występ, zarówno młodym artystom i ich wychowawcom. Mamy nadzieję, że będzie więcej okazji do wspólnych spotkań.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

WIGILIA

Utworzono dnia 04.01.2020

WIGILIA

Tradycja nakazuje, aby do stołu zasiąść z chwilą pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki. My jednak spotkaliśmy się nieco wcześniej. A wszystko z bożym błogosławieństwem, bowiem był z nami ksiądz proboszcz Adam Bednarczyk. Zanim jednak przełamaliśmy się opłatkiem, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Elżbiety Ciesielskiej oraz chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, których przy stole zabrakło.  Spotkanie przebiegło w atmosferze życzliwości i ciepła ogniska domowego, miłość do bliźniego zapłonęła żywym ogniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

PRZEDŚWIĄTECZE ODWIEDZINY

Utworzono dnia 04.01.2020

PRZEDŚWIĄTECZE ODWIEDZINY

W poniedziałek 16.12.2019 r. odwiedziły nas Dzieci z przedszkola integracyjnego w Żyrardowie wraz z Opiekunkami oraz Siostry Niepokalanki i Uczennice z Szymanowa. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny oraz kartki z życzeniami. Siostry wraz z Uczennicami przy akompaniamencie gitary śpiewały kolędy oraz dzieliły się z Nami opłatkiem.  Dziękujemy za coroczną pamięć.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

Wizyta dzieci z przedszkola integracyjnego w Żyrardowie

Wizyta sióstr i uczennic z Szymanowa

 

ZAGRODA INDUSTRIALNA W DPS

Utworzono dnia 04.01.2020

ZAGRODA INDUSTRIALNA W DPS

Od kilku już lat Żyrardów cieszy się kolejną atrakcją, jaką jest „Industrialna zagroda” założona i prowadzona przez stowarzyszenie „Fabryka Feniksa”. Mieszkają w niej zwierzęta różnych gatunków i z rożnych rejonów świata. A klimat panujący w naszym rejonie okazał się odpowiedni dla każdego z nich, dlatego mieszkańcy Żyrardowa mogą często obserwować spacerujące po mieście osiołki, alpaki, renifery i cieszące się największą popularnością… wielbłądy. W sobotę 14.12.2019 r. w trakcie jednego z miejskich spacerów sympatyczna para wielbłądów z paczką przyjaciół wpadły z sąsiedzką wizytą do naszego Domu. W południe, zaopatrzeni w marchewkowy poczęstunek, czekaliśmy w przydomowym ogrodzie na niecodziennych gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 16.12.2019

MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 10.12.2019

MIKOŁAJKI

Nie tylko dzieci oczekują przyjścia Świętego Mikołaja. Na upominki liczą także dorośli. W piątek, 06.12.2019 r. zebraliśmy się na stołówce przy kawie i słodkim poczęstunku. Czas mijał nam smacznie i w przyjaznej atmosferze, co uśpiło Naszą czujność. „Świętego” nikomu nie udało się przyłapać. Tym większą niespodzianką były pozostawione dla każdego upominki. Warto być grzecznym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKI

WIECZÓR KOLĘD

Utworzono dnia 10.12.2019

WIECZÓR KOLĘD

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia trudno zatrzymać się nawet na chwilę, wszystkich nas ogarnia stan przyjemnego oczekiwania, ale przede wszystkim towarzyszy pośpiech i krzątanina. W świątecznym nastroju ochotnicy z Kościoła Zielonoświątkowego w Żyrardowie, w czwartek 05.12.2019 r. zagrali dla nas krótki ale pełen pozytywnych emocji koncert. Wspólnie śpiewaliśmy znane każdemu kolędy i pastorałki. Ale tempa jednak nie zwalniamy, Mikołajki za pasem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Utworzono dnia 10.12.2019

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Piątek 22 listopada był szczególnym dniem dla pracowników instytucji i organizacji działających w sferze szeroko rozumianej pomocy społecznej z całego powiatu żyrardowskiego. Zgromadzeni licznie w żyrardowskiej Resursie wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Pomocy Społecznej. Najpierw oficjalnie choć innowacyjnieJ, zespół każdej z naszych placówek mógł się zaprezentować na scenie Resursy. A potem kuluarowo na przyjemnych rozmowach przy kawie. Miło nam w tym dniu było wysłuchać podziękowań płynących z wielu stron m.in. od Pani Starosty Beaty Sznajder „Dzień Pracownika Socjalnego to wyjątkowa okazja do złożenia Wam życzeń, gratulacji ale przede wszystkim podziękowań za drogę życiową, za wybór, jakiego dokonaliście czyli za permanentną nieustającą pomoc drugiemu człowiekowi.”
Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 50

W poprzednim miesiącu: 194

Wszystkich: 0