Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

POWITANIE LATA W HAMERNI

Utworzono dnia 26.06.2019

POWITANIE LATA W HAMERNI

Jak co roku uczestniczyliśmy w „powitaniu lata”. Impreza organizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Hamerni przypadła na czwartek 06.06.2019 r. Wszystkich zaproszonych gości serdecznie powitał Dyrektor DPS w Hamerni – Pan Daniel Borowski, zachęcając także do wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy. Następnie tanecznym krokiem przeszliśmy na zewnątrz rozpocząć wspólne grillowanie. Pomimo upalnej aury nikomu nie zabrakło sił do smacznej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT CZTERY KIERY

Utworzono dnia 26.06.2019

4KIERY
KONCERT W PARKU SENIORA

W piątek 07.06.2019 roku w żyrardowskim Parku Seniora odbyła się plenerowa potańcówka dla mieszkańców miasta i okolic. Mimo upalnej pogody dopisała frekwencja, dobre humory i zapał do świetnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

Utworzono dnia 17.06.2019

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

W dniu 31.05.2019 r. odbywając wizytację duszpasterską w Dekanacie Żyrardowskim, mimo mocno napiętego harmonogramu, Biskup Diecezji Łowickiej Ks. Bb. Andrzej Dziuba znalazł czas, by zawitać w nasze skromne progi. W trakcie wizyty w naszym Domu Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy Świętej. Wzięli w niej udział nie tylko pracownicy i mieszkańcy DPS ale także nasi przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”. „Dla nas to ogromny zaszczyt i wyróżnienie” – jak zabrzmiało w podziękowaniach dla Księdza Biskupa.  Ksiądz Biskup okazał się bardzo serdecznym i otwartym gościem. Pozostawił po sobie nie tylko duchowe echa wybrzmiałych modlitw i pieśni ale także ślad namacalny, fizyczny w postaci wpisu do księgi pamiątkowej: „Dom Pomocy Społecznej dla ludzi przewlekle chorych w Żyrardowie jest pięknym miejscem miłości bliźniego”.
Za posługę Mszy Świętej i błogosławieństwo dla wszystkich obecnych Księdzu Biskupowi serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

MAJOWE WARSZTATY W ŻELAZOWEJ WOLI

Utworzono dnia 21.05.2019

MAJOWE WARSZTATY W ŻELAZOWEJ WOLI

16.05.2019 r. na zaproszenie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina wybraliśmy się do Żelazowej Woli wraz z przyjaciółmi z „Przestrzeni Seniora” oraz uczestniczkami klubu seniora z Guzowa. Wyjazd został przez organizatorów podzielony na dwie części. W pierwszej, która zbiegła się z deszczową aurą, wysłuchaliśmy krótkiego wykładu „Tam był mi raj… Polskość w muzyce Moniuszki i Chopina”. Jak się okazało prelegentki przygotowane były wprost śpiewająco. Krótki wstęp przybliżył nam tematykę, którą już w pełni zobrazowały pieśni ze „Śpiewnika domowego”. Następnie płynnie przeszliśmy do warsztatów wokalnych, które poprowadziła sopranistka Ewa Leszczyńska, przy akompaniamencie pianistki Weroniki Chodakowskiej. Szybko przećwiczyliśmy kilka technik relaksacyjnych i rozgrzewających struny głosowe, by wspólnie zaśpiewać „Złotą rybkę”. Wypadliśmy koncertowo, a nasz śpiew przegonił deszczowe strugi. Na szczęście, bo drugą część wyjazdu stanowiły warsztaty przyrodnicze, „Piętrzący się park”. Spacerując alejkami, słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

Utworzono dnia 16.05.2019

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

24 kwietnia 2019r. odbyły się wybory do Rady Mieszkańców. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, większością głosów na funkcję przewodniczącego został wybrany Pan Jan Piechocki, zastępcą przewodniczącego wybrano Pana Piotra Filipka, natomiast funkcję sekretarza powierzono Panu Andrzejowi Orackiemu. Zgodnie z § 3 Regulaminu Rady Mieszkańców w skład zarządu rady weszło 2 członków Panowie Bogdan Jeziorski i Ryszard Knul.
Wybory były też doskonałą okazją, dla wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojej opinii, na temat opieki i zajęć w naszej placówce.
Chcemy wyrazić swoje podziękowanie personelowi, który wkłada wiele serca i zaangażowania, w to aby nasze codzienne życie w domu było łatwiejsze i przyjemne, że nawiązaliśmy tak wiele relacji poza domem - powiedział Pan Jan Piechocki.
Zadowolenie mieszkańców z organizacji pobytu w domu, to nasz sukces, satysfakcja i ogromna radość. Mieszkańcy mieli okazję, zgłosić również nowe propozycje odnośnie proponowanych wyjazdów i sposobów spędzania wolnego czasu. Miło nam było słuchać, z jakim zaangażowaniem nasi mieszkańcy wypowiadają się na tematy związane z ich codziennym życiem. Mamy nadzieję, że nasze możliwości organizacyjne pozwolą zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców.

 

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU”

Utworzono dnia 10.05.2019

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU

„Wesołe jest życie staruszka” śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. O tym, że potrafi być wesołe przekonali się uczestnicy „Przestrzeni Seniora”, a My wraz z nimi. Mimo lekko kapryśnej pogody dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, w   gajówce „Prochowy Młynek”. Otoczeni soczystą zielenią, w serdecznej, przyjaznej atmosferze ochoczo ruszyliśmy do zabaw, które każdy pamięta z dzieciństwa. Z uśmiechem na twarzach śpiewaliśmy „Mam chusteczkę haftowaną”. Sporo emocji dostarczył też „Stary niedźwiedź”. W grach i zabawach akompaniował nam akordeon.  Ach, jak dobrze choć na chwilę znów stać się dzieckiem…. A na koniec ruszyliśmy na obiad i słodki poczęstunek. Każdy grzecznie zjadł, nikt nie grymasił.

Serdecznie dziękujemy Przestrzeni Seniora za zaproszenie i udaną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Utworzono dnia 10.05.2019

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Tradycją już się stało, że w Żyrardowie majówkę wita się koncertowo. Dlatego 01.05.2019 r. byliśmy obecni na występie Żyrardowskiej Orkiestry Akordeonowej.                  
Z roku na rok, cieszy się ona co raz większą popularnością, o czym świadczył brak wolnych miejsc na sali widowiskowej w Centrum Kultury. Wraz z orkiestrą odbyliśmy muzyczną podróż w czasie, po różnych zakątkach świata. Wysłuchaliśmy utworów w stylu włoskim, meksykańskim, romantycznym, a wykonanie niektórych było dla nas sporym zaskoczeniem – jak choćby polka z Tyrolu czy też czardasz zza naszej wschodniej granicy, najważniejsze jednak, że wzbudziły w publiczności wiele przyjemnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIELKANOC 2019

Utworzono dnia 10.05.2019

WIELKANOC 2019

W atmosferze zadumy i refleksji 21 kwietnia odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. Na  nasze zaproszenie odpowiedziała Dyrektor PCPR Pani Agnieszka Karwat. Za tą obecność i złożone życzenia bardzo dziękujemy. Mieszkańcy, pracownicy, zaproszeni goście oraz członkowie rodzin mieszkańców  zasiedli do suto zastawionego stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy poczuć ten wyjątkowy klimat i przez chwilę pobyć razem. Była okazja do rozmów i świątecznych życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 2

Utworzono dnia 10.05.2019

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY

W piątek 12.04.2019 r. odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie. Liczną gromadą i z uśmiechem na twarzach wręczyły każdemu z Mieszkańców własnoręcznie przygotowane upominki z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
Tuż przed wizytą dzieci odwiedziły nas także Siostry Zakonne z Szymanowa wraz z uczennicami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

TŁUSTY CZWARTEK

Utworzono dnia 05.03.2019

TŁUSTY CZWARTEK

Na dzień 28 lutego przypadło pyszne święto wszystkich łasuchów. Pączki, faworki, chruściki… chrupać można cały dzień, nie przejmując się „kilkoma” zbędnymi kaloriami. Dla nas i przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy była to świetna okazja do wspominania wspólnie spędzonych chwil, w trakcie licznych wycieczek oraz imprez. W czasie spotkania zrodził się pomysł na kolejne wojaże. Ale o tym jeszcze cicho sza.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: TŁUSTY CZWARTEK

Zegar

Kalendarium

Listopad 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 220

W poprzednim miesiącu: 177

Wszystkich: 0