Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ SENIORA W DPS

Utworzono dnia 23.10.2019

DZIEŃ SENIORA W DPS

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada na dzień pierwszego października, Europejski Dzień Seniora na dwudziestego, natomiast Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest czternastego listopada. W tym roku nie zdecydowaliśmy się na  żadną z wymienionych dat. Postawiliśmy na oryginalność i Dzień Seniora, przy akompaniamencie pianisty Pana Andrzeja Michalskiego, świętowaliśmy w czwartek 17.10.2019 r.
A tort „wyszedł” Pani Dorotce przeeeeeeeepyszny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

MANUFAKTURA SATYRY

Utworzono dnia 22.10.2019

MANUFAKTURA SATYRY

„Na początku był len…” Przekonaliśmy się o tym w sobotę 05.10.2019 r. Mieliśmy bowiem okazję wziąć udział w wystawie prac artystów startujących w szranki 10 już edycji konkursu Manufaktura Satyry. Satyry, zdaje się tylko z nazwy, bo artyści wzięli temat na „serio” tworząc prace mocno przykuwające uwagę. Dopełnieniem dnia był spacer ulicami miasta i alejkami parku. A wszystko to w objęciach ciepłojesiennej aury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

OGRODY INTEGRACJI

Utworzono dnia 15.10.2019

OGRODY INTEGRACJI

27.09.2019r. już kolejny raz obserwowaliśmy, jak na naszych oczach rozkwitają „Ogrody integracji”. A rozkwitają prężnie. W tym roku była to już piętnasta edycja, a i uczestników  z roku na rok, zdaje się, przybywać. Mogliśmy podziwiać występy artystów nie tylko z powiatu grodziskiego, ale także z powiatu pruszkowskiego oraz warszawskiego zachodniego. Idea imprezy jest godna naśladowania. Integracja odbywa się na kilku płaszczyznach. Buduje więzi nie tylko między samymi uczestnikami i instytucjami zaangażowanymi w projekt ale także między pokoleniami.
Byliśmy pod dużym wrażeniem artystycznej wrażliwości uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia galegii zdjęć.

 

czytaj dalej na temat: OGRODY INTEGRACJI

GRZYBOBRANIE

Utworzono dnia 03.10.2019

GRZYBOBRANIE

Ciepłe jesienne dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Kiedy tylko w ciągu dnia nie pada deszcz, niemal na każdym kroku spotkać można spacerowiczów. A wśród nich My. W czwartek 26.09.2019 r. ruszyliśmy do pobliskiego lasu na grzybobranie. Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy z pełnymi koszami. Z pewnością ten dzień możemy zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

KLEOFASKI

Utworzono dnia 03.10.2019

KLEOFASKI

Kleofaski. To wydarzenie, które jednoznacznie kojarzy się z Guzowem, miejscem urodzenia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Kleofasa Michała Ogińskiego. W tym roku, 254 rocznicę urodzin kompozytora połączono z 80 rocznicą Kampanii Wrześniowej. Uczestnicy korowodem przemaszerowali do kaplicy przypałacowej, gdzie mszą świętą rozpoczęto oficjalne obchody. Następnie pod pomnikiem kompozytora, zainscenizowano wybuch II wojny światowej. Był to dla wielu uczestników bardzo wzruszający moment. Piękny słoneczny dzień, dzieci uczące się w klasie, policjant pełniący służbę, przekupki z bułkami w kobiałkach, maszerujący żołnierze, zwykły dzień...i nagle nalot, wybuchy, czarny dym, wystrzały z dział przeciwlotniczych, pisk dzieci, przerażenie…muzyka, stylizacje i udział grupy rekonstrukcyjnej dopełniły całości…wielu ocierało łzy ukradkiem. Druga część widowiska poświęcona była Kleofasowi Michałowi Ogińskiemu. Wysłuchano pieśni do muzyki  kompozytora i odtańczono poloneza, złożono kwiaty pod pomnikiem. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich gości na piknik w ogrodach parafialnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

NADMORSKI WYPOCZYNEK

Utworzono dnia 03.10.2019

NADMORSKI WYPOCZYNEK

Dzięki życzliwości Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”, mieliśmy okazję uczestniczyć w kilkudniowym wyjeździe nad morze. To już kolejna wrześniowa nadmorska przygoda. Tym razem jednak zatrzymaliśmy się na Pobrzeżu Gdańskim. Za bazę wypadową posłużyło urokliwe Władysławowo. Zaplanowanych zostało tyle atrakcji, że od 16 do 20 września czas uciekał nam przez palce, niczym piasek z bałtyckich plaż. Ostatnie dni lata zaskoczyły nas ciepłą, słoneczną aurą, którą do cna wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Byliśmy w Fokarium na Helu, spacerowaliśmy po starówce w Gdańsku i Gdyni. W tej ostatniej zatrzymaliśmy się na dłużej. Poza gdyńską starówką zwiedziliśmy także stocznię, sopockie molo oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Mimo tak napiętego grafiku znaleźliśmy też czas na imprezę integracyjną. Serdecznie dziękujemy przyjaciołom ze „Skrzydeł” za wspólną przygodę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

JESIEŃ Z RODZINĄ

Utworzono dnia 03.10.2019

JESIEŃ Z RODZINĄ

Spotkanie „Jesień z Rodziną” już od dosyć dawna organizowane jest przez Dom Pomocy  Społecznej w Izdebnie Kościelnym, przez co stało się znakiem rozpoznawczym tej placówki. Od kilku lat, my też mamy zaszczyt być jego uczestnikami. Tym razem spotkaliśmy się 06.09.2019 r. Program artystyczny przypomniał nam, jak bardzo ważne są więzy rodzinne oraz wspólne dzielenie  najdrobniejszych radości. Że nawet najcichsza obecność drugiej osoby może wywołać szczery uśmiech. I takich właśnie Wam życzymy na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

Utworzono dnia 12.09.2019

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

 „Był raz bal na sto par, Pan wodzirej wprost szalał po sali” śpiewał niegdyś Jerzy Połomski. I rzeczywiście gościliśmy w naszym ogrodzie ponad 100 osób, podczas spotkania integracyjnego dniu 22.08.2019 r., którego przewodnią myślą były czasy PRL-u. W rolę wodzireja wcielił się Pan Zbigniew Sękulski, proponując muzykę minionych lat. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością zaprzyjaźnieni z nami uczestnicy i pracownicy Przestrzeni Seniora, Stowarzyszenia „Skrzydła”, Domy Pomocy Społecznej z Żyrardowa, Hamerni, Izdebna Kościelnego, Skierniewic oraz  PCPR w Żyrardowie. Nie zabrakło menu rodem z przeszłości, ale też w miniony czas przeniosły na kąciki tematyczne. Było dawne biuro, salon z pełnym wyposażeniem, pralnia a także lokalny sklepik pełen octu i  papieru toaletowego ; ). Zabawa była super, głosów niezadowolenia  nie zarejestrowano. A stylizacje uczestników, majstersztyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT PATRIOTYCZNY

Utworzono dnia 31.08.2019

KONCERT PATRIOTYCZNY

Wakacyjny miesiąc sierpień, obfituje w patriotyczne rocznice. Żyrardów też o nich nie zapomina, czcząc pamięć walczących oraz poległych w walkach podczas Cudu nad Wisłą w 1920 r. oraz Powstania Warszawskiego w 1944 r.
11.08.2019 r. na Placu Jana Pawła II, uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych. To ważny gest pamięci. 


Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

czytaj dalej na temat: KONCERT PATRIOTYCZNY

1 SIERPNIA - PAMIĘTAMY

Utworzono dnia 01.08.2019

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 75

W poprzednim miesiącu: 207

Wszystkich: 0