Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

DIAGNOZA SPOŁECZNA

Utworzono dnia 18.09.2018

DIAGNOZA SPOŁECZNA

Z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Żyrardowie i we współpracy z BORIS-em, od początku bieżącego roku odbywają się spotkania jednostek pomocy społecznej z całego powiatu żyrardowskiego, mające na celu stworzenie lokalnej diagnozy problemów społecznych. Równocześnie spotkania te służą lepszemu poznaniu się, poprawie współpracy i wymianie doświadczeń. Tym razem spotkanie odbyło się 11.09.2018 r. w naszym DPS.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

JESIEŃ Z RODZINĄ

Utworzono dnia 18.09.2018

KOLEJNE SPOTKANIE „JESIEŃ Z RODZINĄ” W IZDEBNIE KOŚCIELNYM

Co roku w Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym organizowane jest  spotkanie pod nazwą „Jesień z rodziną”. Dzięki zaproszeniu  ponownie mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie. Wysłuchaliśmy pięknego kazania księdza proboszcza, doświadczyliśmy uczty dla ducha w postaci występów artystycznych zaprezentowanych przez Mieszkańców z DPS, pokosztowaliśmy kuchni sąsiadów. Skorzystaliśmy też z możliwości wspólnej zabawy przy muzyce, w otoczeniu pięknej przyrody.
Po zabawie zostaną na pewno miłe wspomnienia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: JESIEŃ Z RODZINĄ

ZAKOŃCZENIE LATA

Utworzono dnia 03.09.2018

ZAKOŃCZENIE LATA

Czas pożegnać już lato,
Wrzesień puka do drzwi.
 Z tej okazji 28.08.2018 r. zorganizowaliśmy zabawę taneczną na którą zaprosiliśmy  naszych Przyjaciół.  Gościliśmy Mieszkańców i Pracowników Domu Pomocy Społecznej im. Ks. Jerzego Popiełuszki z Żyrardowa, Domu Pomocy Społecznej z Hamerni oraz z Izdebna Kościelnego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła” oraz Zakładu Poprawczegow Studzieńcu.
Poderwani skoczną i żywą muzyką  wspólnie ruszyliśmy do tańca. W barwnym korowodzie próbowaliśmy sił w rytmie muzyki zaczynając podróż „ Pociągiem” przez „”Miłość w Zakopanem” patrzyliśmy w „”Zielone Oczy” „ Dziewczyn z Albatrosa”, ostatnią stacją była piosenka Ireny Santor „Zobaczymy się na pewno” .W takt wielu znanych, tanecznych utworów bawiliśmy się wspólnie na miarę sił i umiejętności. Ważne, że razem.
Czas bardzo szybko minął na wspólnej zabawie, rozmowach przy pysznym poczęstunku,  śpiewach i tańcu. Zadowoleni z tak udanego dnia spędzonego razem dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za współudział w zabawie i za miło spędzony czas.
Już dni coraz krótsze,
Wcześniej zmrok zapada,
Słońce słabiej przygrzewa,
Skończona zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

STAWY ŚWIĘTEJ ANNY

Utworzono dnia 10.08.2018

STAWY ŚWIĘTEJ ANNY

Wycieczek z wodą i grillem w tle ciąg dalszy. Tym razem, w dniu 09.08.2018 r. wybraliśmy się nad Stawy Świętej Anny nieopodal Mszczonowa. Leśna sceneria dodaje miejscu uroku. Przywitała nas para łabędzi pływająca po jednym ze stawów, choć niekoniecznie zadowolona z odwiedzin turystów.  Przed słońcem ukryliśmy się w cieniu drewnianej wiaty. Oczywiście kiełbaski smażyły się obok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

STAWY WALCZEWSKIEGO

Utworzono dnia 10.08.2018

STAWY WALCZEWSKIEGO

Od naszej ostatniej wizyty na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim minął niemal rok. Mając w pamięci miłe wspomnienia, 07 sierpnia po raz kolejny wypoczywaliśmy w tym uroczym miejscu. Dopisała nam piękna pogoda, słoneczko cudownie przygrzewało, w związku z tym mogliśmy opalać się, spacerować i poczuć jak na prawdziwych wakacjach.. Świeże powietrze bardzo wyostrzyło nam apetyt, więc ochoczo kosztowaliśmy przyrządzonych na grillu smakołyków..To był bardzo mile spędzony dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Utworzono dnia 17.07.2018

WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu 08.07.2018 r. odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprosiliśmy do wspólnego wyjazdu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Klubu Seniora „OPTYMIŚCI” z Guzowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy punktualnie, dużą pięćdziesięcioosobową grupą.
Po przekroczeniu progu muzeum, zaczęliśmy się poruszać w scenerii  z okresu II wojny światowej. Chodziliśmy po granitowym bruku, wśród murów pokrytych dziuramiod pocisków i emblematami Polski Walczącej. Muzeum zachęcało i wzbudzało nasze zainteresowanie historią powstania, również dzięki wykorzystaniu licznych multimedialnych oraz interaktywnych technik prezentacji. Wizyta w muzeum to niezapomniana lekcja historii dla naszych Mieszkańców i dla nas.

Zapraszamy do obejrzenie galerii

KONCERT GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ Z BUŁGARII

Utworzono dnia 12.07.2018

KONCERT GMINNEJ DĘTEJ ORKIESTRY Z LIDERKAMI Z MIASTA TROJAN W BUŁGARII

25 czerwca wzięliśmy udział w niecodziennym dla nas wydarzeniu. Zderzyliśmy się z kulturą i folklorem bułgarskim. A to za sprawą występu w Centrum Kultury w Żyrardowie Gminnej Dętej Orkiestry Reprezentacyjnej z Liderkami z miasta Trojan w Bułgarii. Artyści zaprezentowali utwory zarówno klasyczne jak i współczesne, nie tylko bułgarskich kompozytorów. Doskonale bawiliśmy się w rytm muzyki ludowej i rozrywkowej. Z pewnością nie zabraknie nas na widowni przy okazji kolejnych występów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

POWITANIE LATA W HAMERNII

Utworzono dnia 26.06.2018

POWITANIE LATA W  HAMERNII

Dom Pomocy Społecznej w Hamerni zdążył nas przyzwyczaić do cyklicznej imprezy  „Powitanie lata”, która w tym roku odbyła się 12.06.2018 r.  Wybraliśmy się bardzo liczną grupą, gdyż spotkanie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem wśród naszych Mieszkańców. Gości przywitał Dyrektor Domu Pan Daniel Borowski, życzył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu na cały rok. W programie znalazły się występy artystyczne, zabawa taneczna oraz poczęstunek. Mieszkańcy DPS z Hamerni przy akompaniamencie Pana Zbigniewa Sękulskiego, zaśpiewali znane, wesołe i nostalgiczne piosenki. Wspólny śpiew, widoczny uśmiech na twarzach i gromkie brawa, były dowodem na zachwyt występem. Muzyka poderwała do wspólnego śpiewu oraz tańca.
Dzień był ciepły i pogodny, aż żal nam było wracać do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

czytaj dalej na temat: POWITANIE LATA W HAMERNII

KREATOR SPOŁECZNY

Utworzono dnia 14.06.2018

KREATOR SPOŁECZNY

Pod takim hasłem odbyła się w czwartek 07.06.2018 r. Pierwsza Konferencja Społeczna Powiatu Żyrardowskiego, zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej w Żyrardowie, Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych oraz Kuźnię Inicjatyw „Wiskitki.org”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz. Nie mogło nas tam zabraknąć. Przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu podzielili się na forum swoim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów społecznych. Każdy opowiedział o swoich sukcesach, planach na dalsze działania oraz ograniczeniach. O dobrych praktykach opowiadał Pan Jakub Kamiński – Prezes Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org” a także zaproszeni goście z Powiatu Wołomińskiego: Pan Waldemar Banaszek – Zastępca Burmistrza Miasta Tłuszcza, Pani Ewelina Gzowska – Prezes Spółdzielni Socjalnej „POŻYTEK” oraz Pani Katarzyna Rostek – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Tłuszczu. Była to pierwsza taka konferencja w naszym powiecie. A mamy nadzieję, że nie ostatnia.

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM DOMU

Utworzono dnia 11.06.2018

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM DOMU

06.06.2018 r. gościliśmy u siebie najmłodsze dzieci wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie. Frekwencja była wprost wzorowa. Dzieci gromadnie odpowiedziały na nasze zaproszenie z okazji Dnia Dziecka. W przygotowaniach dekoracji i niespodzianek dzielnie pomagali mieszkańcy naszego Domu. Impreza miała na celu integrację między pokoleniami  oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych ludzi. A także rozbudzenie na nowo dziecka w nas, starszych. Udało się. Zarówno mieszkańcy DPS jak i najmłodsi uczniowie z guzowskiej szkoły bawili się przednio. Uśmiechy nie schodziły z twarzy. Gry i zabawy prowadzone przez animatorki, wata cukrowa, lody – wszystko to wypełniło czas naszym małym przyjaciołom. Strzałem w dziesiątkę okazały się pinaty. Chętnych do ich rozbicia było aż nadto.
 Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 138

W poprzednim miesiącu: 276

Wszystkich: 0