Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

Utworzono dnia 23.11.2018

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

To wydarzenie, które mocno wrosło w jesienny pejzaż kulturalny Żyrardowa. Bowiem 9 listopada 2018 r. zorganizowana została już 7 edycja ogólnopolskiego festiwalu Śpiewających Siątek. Z roku na rok impreza cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Zarówno uczestnikom, jak i widzom, dostarcza wiele pozytywnych emocji. Dlatego i  tym razem nie zabrakło nas na widowni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

JESIENNA WIZYTA W NIEPOKALANOWIE

Utworzono dnia 23.11.2018

JESIENNA WIZYTA W NIEPOKALANOWIE

08.11.2018 r. korzystając ze słonecznej jesiennej aury po raz kolejny zagościliśmy w niepokalanowskim klasztorze. Uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej w Bazylice Niepokalanej Wrzechpośredniczki Łask. Wyjazd zakończyliśmy zwiedzaniem Muzeum św. Maksymiliana oraz krótkim spacerem po parku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PRZEDPOŁUDNIE W EKO PARKU

Utworzono dnia 30.10.2018

PRZEDPOŁUDNIE W EKO PARKU

Za oknami piękna złota jesień. A my, korzystając z ostatnich słonecznych dni, aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia galrii

REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

Utworzono dnia 30.10.2018

REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

5 października mieliśmy możliwość uczestniczenia w Regionalnej Konferencji dotyczącej Polityki Senioralnej Samorządu Województwa Mazowieckiego, która została zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w siedzibie Centrum Aktywności Seniora w Płocku.
Celem konferencji było przedstawienie działań z zakresu polityki senioralnej realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego a także integracja środowiska senioralnego oraz podkreślenie aktywności seniorów działających na poziomie lokalnym.  Zebranych powitał Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Płocka, który zaprezentował podejmowane formy wsparcia na rzecz osób starszych w subregionie płockim.
Konferencję zakończył recital wokalny w wykonaniu Marka Ravskiego.

czytaj dalej na temat: REGIONALNA KONFERENCJA „POLITYKA SENIORALNA MAZOWSZU”

KONCERT ŻYRARDOWSKIEJ ORKIESTRY ULICZNEJ

Utworzono dnia 02.10.2018

KONCERT ŻYRARDOWSKIEJ ORKIESTRY ULICZNEJ

„To ostatnia niedziela” śpiewał niegdyś Mieczysław Fogg.  Skojarzenia z tym tangiem nie mogło zabraknąć w Parku Seniora, gdzie korzystając ze słonecznej pogody, bawiliśmy się w ostatnią niedzielę września przy akompaniamencie Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej. To nie pierwszy koncert orkiestry, na którym mieliśmy okazję być. Jak zawsze muzyka porwała nas do tańca. Po pląsach wybraliśmy się na relaksacyjny spacer po parku i skorzystaliśmy z siłowni na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

OGRODY INTEGRACJI

Utworzono dnia 04.10.2018

OGRODY INTEGRACJI 2018

W dniu 28 września 2018 r. odbył się XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Ogrody Integracji” w Grodzisku Mazowieckim. Podobnie jak w zeszłym roku mieliśmy możliwość zasiadać na widowni w Centrum Kultury i podziwiać występy artystyczne. Takie wydarzenie umożliwia osobom niepełnosprawnym zaprezentowane na scenie swoich talentów, zdolności i pasji. Ze sceny emanowała potężna dawka energii i radości, która udzieliła się również nam. W przerwach między występami oglądaliśmy prezentowaną w holu ekspozycję dorobku artystycznego placówek biorących udział w przeglądzie. Atmosfera takich spotkań jest naprawdę wspaniała, dlatego tak chętnie chcemy być w tym dniu uczestnikami tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

POWITANIE JESIENI

Utworzono dnia 04.10.2018

POWITANIE JESIENI

W tym roku wrzesień pozytywnie zaskoczył nas nie tylko pogodą ale i obfitością wydarzeń społeczno – kulturalnych. Tym razem mieliśmy okazję bawić się na spotkaniu integracyjnym „Powitanie  Jesieni”, w Domu Pomocy Społecznej  im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Żyrardowie. Czwartek 27.09.2018 r. minął nam więc smacznie i wesoło. Razem z przyjaciółmi z innych placówek tańczyliśmy przy muzyce granej na żywo. Nie zabrakło zabaw i konkursów. Dużym powodzeniem cieszyły się pierogi. Na stołach nie zabrakło także słodkich przekąsek. Każdy łasuch wrócił zadowolony:-)

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KLEOFASKI

Utworzono dnia 27.09.2018

KLEOFASKI

W dniu 23 września 2018 r. udaliśmy się do Guzowa na uroczystości związane z  253 rocznicą urodzin Kleofasa Michała Ogińskiego, oraz 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
Niedzielna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która była też przypomnieniem postaci wybitnego kompozytora, polityka i patrioty.
Największe wrażenie zrobił na nas polonez („Pożegnanie Ojczyzny” - autorstwa Ogińskiego) w wykonaniu mieszkańców gminy przebranych w stroje z tamtej epoki. Miłym zaskoczeniem był widok naszej Pani Dyrektor prowadzącej ten barwny korowód.
Organizatorzy zadbali o to by nie zabrakło atrakcji. Strzały z armaty, pieczony dzik, przejażdżki konne, pokaz sprzętu gaśniczego, grochówka umiliły nam niedzielne popołudnie w Guzowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

SIŁA WOLONTARIATU

Utworzono dnia 26.09.2018

SIŁA WOLONTARIATU

Są młodzi, pełni energii, pomysłów i niezastąpieni- to nasi Wolontariusze ze Studzieńca. Kolejny raz mogliśmy liczyć na ich pomoc. W dniu 22.09.2018 r. przy ich wsparciu i ciężkiej pracy mogliśmy zrealizować kolejny etap prac remontowych na terenie naszego Domu. Był to dobry powód na zorganizowanie wspólnego grilla.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

AKTYWNE PRZEDPOŁUDNIE W EKOPARKU

Utworzono dnia 26.09.2018

AKTYWNE PRZEDPOŁUDNIE W EKOPARKU

Wykorzystując słoneczną pogodę wybraliśmy się 20.09.2018 r. do nowo otwartego w Żyrardowie „EkoParku”. Obiekt reprezentuje się bardzo okazale. Jedynym mankamentem był fakt, że wypożyczalnia sprzętu czynna jest dopiero od 15:00. Dlatego nie udało nam się pograć w duże szachy, „piłkarzyki” czy golfa. Ale to nas nie zraziło. Wykorzystaliśmy ten czas na spacer alejkami, gimnastykę na świeżym powietrzu, gry planszowe, które zabraliśmy ze sobą oraz drugie śniadanie w plenerze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 186

W poprzednim miesiącu: 319

Wszystkich: 0