Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

Utworzono dnia 05.03.2019

DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korytowa wraz z opiekunami. Uczestnicy zajęć muzycznych zaprezentowali nam swoje talenty, rozwijane od najmłodszych klas. Znane utwory wykonali w ciekawych aranżacjach na flet, klawisze a także tamburyn. Nie zabrakło też popisów wokalnych. Miłą niespodzianką okazały się drobne upominki przygotowane przez młodzież dla naszych mieszkańców.

Zapraszamy doobejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

III BAL SENIORA CZYLI „PIŻAMA DANCE”

Utworzono dnia 20.02.2019

III BAL SENIORA CZYLI „PIŻAMA DANCE”

Kolejny już raz mogliśmy integrować się  na balu organizowanym przez  Przestrzeń Seniora. Nasi przyjaciele zaprosili do wspólnej zabawy także mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sosabowskiego. Nie obowiązywały suknie balowe czy garnitury, lecz ubiór znany każdemu z „leniwej niedzieli” czyli piżama. Nikt jednak nie myślał o pójściu spać. Bawiliśmy się wyśmienicie. Były tańce, gry i zabawy a także popis zręczności z jajkami w roli głównej. Na chwilę też mogliśmy, oczami wyobraźni, przenieść się na sielską wieś, gdzie zamieszanie robił pies z kotem, były popisy rodeo na koniu a żeby wypić mleko trzeba było wydoić krowę, jak to mówią „kupa śmiechu” a śmiech to zdrowie…

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

WALENTYNKI

Utworzono dnia 14.02.2019

WALENTYNKI

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: WALENTYNKI

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Utworzono dnia 11.02.2019

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Nowy miesiąc zaczął się dla nas aktywnie. Wzięliśmy udział w wycieczce do Warszawy, na którą zaprosili nas przyjaciele z Przestrzeni Seniora. Inicjatorem całego wydarzenia był Pan Krzysztof Rdest a w roli przewodnika, wyśmienicie sprawdziła się Pani Ewa Springer - Kakiet. Wilanów przywitał nas tysiącem kolorowych diod, które rozbłysły przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas połączenie światła i muzyki klasycznej. Trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk w atrakcyjny sposób opowiedział historię oswojonej wydry, będącej ulubieńcem króla Jana.  
Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd autokarem ulicami Starego i Nowego Miasta. Od świetlnych iluminacji nie można było oderwać wzroku.


Zapraszamy do obejrzenia galerii

SPOTKANIE POKOLEŃ

Utworzono dnia 08.02.2019

SPOTKANIE POKOLEŃ

Pod takim hasłem 25.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie świętowano wspólnie Dzień Babci i Dzień Dziadka. Impreza okazała się świetną sposobnością do integracji środowiska lokalnego, bez względu na wiek uczestników. Nie zabrakło tam także nas. Nie mogliśmy pozostawić zaproszenia dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów guzowskiej szkoły bez echa. W tym dniu hala gimnastyczna zmieniła się w wybieg modowy a później scenę. Najpierw dzieci i młodzież prezentowali stroje szkolne z przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, poczynając od lat 40, a później przedstawili program wokalno – taneczny, wszystko razem wzbudziło uśmiech ale i wspomnienie lat minionych.
Dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Utworzono dnia 30.01.2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Często mówi się, że czas jest nieubłagany. Przemija. Bezpowrotnie. Jednak warto zauważyć, że przybywająca liczba lat niesie ze sobą kolejne okazje do świętowania. Dlatego 22.01.2019 r. spotkaliśmy się licznie, w miłej atmosferze, przy kawie oraz słodkim poczęstunku, niczym w kawiarence, a wszystko po to, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy z tej okazji wszystkiego najlepszego. Nie tylko w tym dniu, ale na każdy kolejny :-)

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

 

JASEŁKA 2019

Utworzono dnia 30.01.2019

JASEŁKA 2019 r.

Dnia 17.01.2019 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Żyrardowie. Dzieci we współpracy z wychowawcami przygotowały wspaniałe jasełka dla Naszych Mieszkańców. Z pełnym zaangażowaniem przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, tworzącymi  niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Przedstawienie dostarczyło Mieszkańcom wielu wzruszeń za co aktorzy zebrali zasłużone brawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIGILIA 2018

Utworzono dnia 05.01.2019

LEĆ KOLĘDO

Zgodnie z tradycją, wieczerzę wigilijną rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, którą poprowadził ksiądz proboszcz Adam Bednarczyk. Wspomnieliśmy mieszkańców, którzy od nas odeszli w ciągu ostatniego roku.
Przy wspólnym stole zasiedliśmy z rodzinami podopiecznych, Panem Franciszkiem Jankowskim przedstawicielem władz powiatu, osobami sympatyzującymi z DPS-em.
Nie zabrakło też pustego miejsca dla zbłąkanego wędrowca, a nade wszystko nie zabrakło podniosłej atmosfery, serdecznych życzeń, dobrych nastrojów, wspólnego łamania się opłatkiem i pysznych wigilijnych potraw. W tle pobrzmiewały dźwięki kolęd a choinka pachniała najpiękniej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

NASZ DOM PEŁEN GOŚCI

Utworzono dnia 07.01.2019

NASZ DOM PEŁEN GOŚCI

Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia mieliśmy wielu gości, którzy w tym „gorącym” okresie pomagali nam w przygotowaniach do świąt. Dlatego tą drogą dziękujemy za nieocenioną pomoc wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej                       w Guzowie oraz  Igorowi z Ośrodka Rehabilitacyjno- Readaptacyjnego „ MONAR”.
Wspierali nas także wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 6, przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego oraz Siostry Zakonne z Szymanowa wraz z uczennicami. Wszyscy znaleźli czas aby móc podzielić się z nami radością płynącą z oczekiwania na przyjście Jezusa. Był czas zadumy, dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Dziękujemy za świąteczne upominki i pamięć.

PRZEDSZKOLAKI W DPS

Utworzono dnia 07.01.2019

PRZEDSZKOLAKI W DPS

I w tym roku 20 grudnia mogliśmy wspólnie kolędować z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 10 w Żyrardowie. Przedszkolaki z uśmiechem na ustach zaśpiewały kolędy, recytowały wiersze, wręczały własnoręcznie zrobione karty świąteczne. Swoim występem wzbudziły zachwyt i wzruszenie. 

Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 227

W poprzednim miesiącu: 401

Wszystkich: 0