Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 22:

SMUTEK W OBIEKTYWIE

Utworzono dnia 30.09.2017

SMUTEK W OBIEKTYWIE


Wszystko zaczęło się od współpracy z Panem Wojciechem Kopytkiem – psychologiem. Nikt z nas nie wiedział wtedy jeszcze, że nasz psycholog skrywa talent zamykania ulotności chwili w granicach fotografii. W trakcie jednej z wizyt w naszym Domu Pan Wojtek przedstawił pomysł zorganizowania sesji fotograficznej z udziałem naszych Mieszkańców. Byliśmy bardzo ciekawi profesjonalnej sesji ale przede wszystkim jej efektów. Zaskoczenie było spore. To było dla nas nowe doświadczenie i zupełnie nieoczekiwane. Wernisaż wystawy pod tytułem „Smutek w obiektywie”. odbył się w sierpniu br. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach a my 23.09.2017 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury wzięliśmy udział w jej finisażu.
Panie Wojtku, dziękujemy że mogliśmy być bohaterami Pańskiej wystawy.
I serdecznie Panu gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

Utworzono dnia 30.09.2017

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY


W dniu 22.09.2017 r. skorzystaliśmy z zaproszenia zaprzyjaźnionego z nami Środowiskowego Domu Samopomocy w Żyrardowie i wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do Częstochowy. Niestety to piękne miasto przywitało nas deszczem.  Na szczęście w trakcie wycieczki  pogoda się nieco poprawiła. Swój pobyt rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Kaplicy Matki Bożej wraz z cudownym obrazem, następnie Arsenał oraz  Salę Rycerską, podziwialiśmy vota złożone przez darczyńców w Skarbcu. Dzięki przewodnikowi mogliśmy posłuchać historii związanej z tymi miejscami. Następnie udaliśmy się na zasłużony obiad, po którym przyszedł czas na powrót do Domu.
Bardzo dziękujemy Pani Danucie Litewnickiej kierownikowi ŚDS „Skrzydła” za to zaproszenie.
Duchowa moc tego miejsca na długo pozostanie z nami

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

KINO TO SZTUKA

Utworzono dnia 23.09.2017

KINO TO SZTUKA

I dlatego aby być bliżej sztuki 11.09.2017 r. wybraliśmy się do Centrum Kultury w Żyrardowie na trwający festiwal „MIASTO GWIAZD” w ramach, którego wzięliśmy udział w projekcji trzech filmów krótkometrażowych, których tematyką było dorastanie i problemy związane z wchodzeniem w dorosłość. Filmy przedstawiały temat na wesoło i na poważnie. Ponieważ temat był bardzo ciekawy, a sala kinowa wypełniona niemal po brzegi, to po projekcji nie brakowało chętnych do dyskusji, której z uwagą się przysłuchiwaliśmy. Czy dorastanie to najgorszy okres w życiu? Jak wejść w dorosłość i nie oszaleć? Jak radzić sobie, przyjmując zasady dorosłego świata nie tracąc swojej indywidualności?

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

JESIEŃ Z RODZINĄ W IZDEBNIE KOŚCIELNYM

Utworzono dnia 23.09.2017

JESIEŃ Z RODZINĄ W IZDEBNIE KOŚCIELNYM

Dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor Teresy Ciszewskiej i Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym pod nazwą „Jesień z Rodziną”. Spotkania łączące pokolenia w Izdebnie mają już swoją kilkuletnią historię.
Spotkanie rozpoczęło się mszą polową celebrowaną przez proboszcza tamtejszej parafii. Pogoda nie zapowiadała się dobrze, od rana padał deszcz, ale aura nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie. Mieszkańcy Domu przygotowali program artystyczny, odegrany przez nich  skecz rozbawił nas do łez. Skoczna muzyka, tańce, piękny teren wokół DPS oraz smaczny poczęstunek umilał nam czas spędzony z naszymi przyjaciółmi. Na koniec wspólną zabawą ośmieliliśmy nawet słońce, które wyjrzało zza chmur.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i razem spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

NARODOWE CZYTANIE WYSPIAŃSKIEGO

Utworzono dnia 07.09.2017

NARODOWE CZYTANIE WYSPIAŃSKIEGO

Akcja Narodowego Czytania odbywa się w wielu miejscach w Polsce - od Bałtyku - po Tatry. W akcję włączyliśmy się także my.

2 września 2017r. przystąpiliśmy do czytania fragmentów dzieła Stanisława Wyspiańskiego pt.: „Wesele”. Bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy słuchali dramatu w wykonaniu naszych pań opiekunek, a słodki poczęstunek przy herbacie umilał czas spędzony przy lekturze.

Wspólne czytanie dało nam nie tylko możliwość przypomnienia sobie tego pięknego dzieła, lecz było to również radosne spotkanie ze sobą nawzajem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

STAWY WALCZEWSKIEGO GRODZISK MAZOWIECKI

Utworzono dnia 07.09.2017

STAWY WALCZEWSKIEGO GRODZISK MAZOWIECKI

Wycieczka połączona z grillowaniem to nasza ulubiona forma spędzania czasu wolnego.

Korzystając z pięknej pogody 29 sierpnia 2017r. wybraliśmy się dużą grupą nad Stawy Walczewskiego do Grodziska Mazowieckiego aby móc wspólnie spędzić miło i przyjemnie ostatnie chwile lata przy wspólnym grillowaniu. W trakcie biesiadowania czas umilała nam muzyka „na żywo” w wykonaniu  Pan Krzysztofa, który śpiewał i grał na gitarze.

Jednak główną atrakcją zarówno dla mieszkańców jak i pracowników DPS było pływanie rowerkiem wodnym po malowniczych stawach.

Śmiechu było co niemiara i okazało się że z naszą kondycją wcale nie jest aż tak źle.

Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć, które uwieczniły ten mile spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ

Utworzono dnia 02.09.2017

MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ

Czas letni to czas odpoczynku. My mogliśmy odpocząć od naszej codzienności w aktywny sposób. 23 sierpnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie skansenu, gdzie znajdują się aktualnie 163 jednostki taboru wąskotorowego. Jednak wyjątkową atrakcją dla nas okazała się przejażdżka zabytkowym pociągiem turystycznym na skraj Puszczy Kampinoskiej. Po długim spacerze po Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach,  zorganizowano dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wycieczka okazała się bardzo udana, a my zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu z nowymi  pomysłami  na kolejne wyprawy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólne podróżowanie organizatorowi czyli Środowiskowemu Domowi Samopomocy „Skrzydła”, z którego to inicjatywy odbyła się wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ

TURNIEJ GIER

Utworzono dnia 23.09.2017

TURNIEJ GIER


W dniu 03.08.2017 r. zorganizowaliśmy turniej gier i zabaw stolikowych na świeżym powietrzu. Wspaniała, słoneczna pogoda nam dopisała. Z muzyką w tle rozegraliśmy kilka meczy tenisa stołowego. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także szachy, warcaby oraz chińczyk. Rywalizacja była czysto sportowa i przyjacielska, każdy z uczestników okazał się zwycięzcą. Dla każdego więc przewidziane były słodkie nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

ROZTAŃCZONE POPOŁUDNIE

Utworzono dnia 03.08.2017

ROZTAŃCZONE POPOŁUDNIE

W środę 19.07.2017 r. korzystając z dobrej pogody urządziliśmy potańcówkę na świeżym powietrzu. Wzorowa frekwencja gwarantowała wspaniałą zabawę. Z naszego zaproszenia skorzystał Środowiskowy Dom Samopomocy „Skrzydła”, Dom Pomocy Społecznej z Hamerni oraz Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Żyrardowie. Różany motyw przewodni towarzyszył naszemu spotkaniu dlatego, każdy z Gości na powitanie odznaczony został kotylionem w kształcie róży, przygotowanym przez naszych Mieszkańców. Piękna różana dekoracja to również zasługa uczestników terapii zajęciowej a w szczególności Pana Feliksa. Na Gości czekał poczęstunek, ciepłe i  chłodne napoje oraz łakocie. Skoczna muzyka niemal od razu porwała do tańca znaczną część uczestników. Solo, w parach, w kółku i wężykiem – pląsom nie było końca. Zabawa taneczna spontanicznie zamieniła się w karaoke. Poza gośćmi za mikrofon sięgnęła także kadra kierownicza, zbierając przy tym wielkie brawa.

Na koniec imprezy zrodził się pomysł na następną. Jaką? Niech to zostanie na razie tajemnicą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PRACOWNICY DPS PRZESZKOLENI !

Utworzono dnia 11.08.2017

Znalezione obrazy dla zapytania KFs logo

PRACOWNICY DPS PRZESZKOLENI !

 

 

Dom Pomocy Społecznej skorzystał z możliwości dofinansowania szkoleń dla swoich pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Dofinansowanie stanowiło 80% wartości szkolenia, pozostałe 20% było wkładem własnym. Dzięki powyższym funduszom Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy zrealizował od maja do lipca cykl szkoleń nt:

  • Prawa mieszkańców w DPS w świetle obowiązujących przepisów,
  • Kierunki prowadzenia terapii oraz metody pracy z mieszkańcami,
  • Indywidualny plan wsparcia, jak go skonstruować i efektywnie zrealizować,
  • Zadania i kompetencje pracowników pierwszego kontaktu w świetle przepisów prawa i praktyki funkcjonowania w DPS,
  • Skuteczna współpraca, sposoby komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów,
  • Stres i wypalenie zawodowe. Jak skutecznie sobie radzić z kryzysem pomagania.

Szkolenie przeprowadzone zostało przez Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS Polska. Przeszkolony został również zespół kuchni. W zakresie HACCP/GMP/GHP – „Praktyczne zastosowanie aktualnych przepisów prawnych w żywieniu zbiorowym”
Mamy świadomość, że poprzez ustawiczne podnoszenie swoich kwalifikacji, stanowimy nowoczesną i profesjonalną kadrę gwarantującą świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Frekwencja i zaangażowanie podczas szkoleń, imponujące.

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 101

W tym miesiącu: 47

W poprzednim miesiącu: 401

Wszystkich: 0