Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 24:

GARDEN PARTY

Utworzono dnia 08.07.2017

GARDEN PARTY

W dniu 14.06.2017r. zorganizowaliśmy na powitanie lata grillowanie, na które zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną z nami z Przestrzeń Seniora. Nasze garden party odbywało się pod hasłem „Lawendy”. Samodzielnie przygotowaliśmy dekoracje i repertuar muzyczny. Nie obeszło się bez tańców i śpiewu. Humor, dobre towarzystwo i trochę chęci wystarczą aby czerwcowe popołudnie było naprawdę bardzo przyjemne. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Imprezę uznajemy za udaną i już w lipcu planujemy następną.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć powitania lata

 

czytaj dalej na temat: GARDEN PARTY

WYCIECZKA DO RADZIEJOWIC

Utworzono dnia 01.08.2017

WYCIECZKA DO RADZIEJOWIC

23.05.2017r. wyruszyliśmy do malowniczej Gminy Radziejowice gdzie rozpoczęliśmy naszą wędrówkę zwiedzając zespół pałacowo-parkowy. To miejsce zachwyca nas nie tylko ciekawą historią ale daje dogodne warunki do wypoczynku i rekreacj.

Z pewnością odwiedzimy je jeszcze nie raz.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z wycieczki.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE W SZYMANOWIE

Utworzono dnia 22.06.2017

NABOŻEŃSTWO MAJOWE W SZYMANOWIE

            Aby uczcić maj, który jest miesiącem poświęconym szczególnie czci Matki Bożej wybraliśmy się w dniu 19 maja 2017r. do Szymanowa. Tam uczestniczyliśmy w nabożeństwie w Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Historię tego miejsca przybliżyły nam Siostry Niepokalanki. Pod ich przewodnictwem zwiedziliśmy także kompleks klasztorny. Pogoda dopisała, a nam żal było wyjeżdżać, więc  postanowiliśmy zjeść kolację w plenerze.

W wycieczce mogliśmy uczestniczyć liczną grupą dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Rdest, który udostępnił nam swój autokar.

Z pewnością jeszcze nie raz wrócimy do Szymanowa.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z wycieczki

 

czytaj dalej na temat: NABOŻEŃSTWO MAJOWE W SZYMANOWIE

PANI ANIA WYRÓŻNIONA…

Utworzono dnia 08.07.2017

PANI ANIA WYRÓŻNIONA…

 15 maja 2017r. w Hotelu Gromada w Warszawie  podczas Uroczystej Gali zorganizowanej przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych  z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych nasza pracownica Pani Anna Nowecka otrzymała dyplom uznania za zaangażowanie w pracę, profesjonalizm, ciepło i dobro okazywane podopiecznym oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.  

Pani Ani gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

 

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Utworzono dnia 22.06.2017

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

05.05.2017r. uczestniczyliśmy w Majówce z Żyrardowską Orkiestrą Akordeonową. Koncert odbył się na scenie Sali baletowej naszej pięknej Resursy. W czasie dwugodzinnego koncertu Orkiestra wykonała ponad 20 utworów muzyki rozrywkowej, utworów powszechnie znanych i lubianych. Cała zgromadzona publiczność świetnie się bawiła, nucąc melodie przebojów wraz z muzykami. 

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z koncertu

czytaj dalej na temat: MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

WIELKANOC 2017

Utworzono dnia 08.07.2017

WIELKANOC 2017

Święta Wielkanocne to okres, z którym związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. To malowanie pisanek i święcenie produktów, to dzielenie się jajkiem przy świątecznym stole, to również śmigus - dyngus w świąteczny poniedziałek.
W Wielkim Tygodniu Mieszkańcy Domu malowali pisanki, robili świąteczne porządki oraz przygotowywali się wewnętrznie na wielkie wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę było ostatnim etapem przygotowań.

W niedzielę rano odbyło się uroczyste śniadanie, na którym podawane były tradycyjne potrawy. Po południu Ksiądz Proboszcz Adam Bednarczyk odprawił mszę świętą w której uczestniczyli Mieszkańcy oraz Pracownicy Domu.

Nie zabrakło również zajączka wielkanocnego z prezentami dla wszystkich Mieszkańców.

Spotkanie miało bardzo podniosły charakter i z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z wydarzenia

czytaj dalej na temat: WIELKANOC 2017

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Utworzono dnia 22.06.2017

FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W MIĘDZYBOROWIE

05.04.2017 r. wybraliśmy się z wizytą do pobliskiego Międzyborowa. W tamtejszej hali sportowej rozgrywano Finał Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zasiadając na trybunach kibicowaliśmy wszystkim młodym sportowcom.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z igrzysk

czytaj dalej na temat: IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

DZIEŃ KOBIET

Utworzono dnia 22.06.2017

DZIEŃ KOBIET

W dniu 08.03.2017r. w Centrum Kultury w Żyrardowie z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert Krzysztofa Kiliańskiego. Mimo późnej pory liczna grupa  Mieszkańców naszego Domu zdecydowała się wziąć w nim udział. Wróciliśmy z koncertu bardzo zadowoleni, zwłaszcza Panie, które z rąk Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Wojciecha Jasińskiego otrzymały róże. Wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z koncertu

czytaj dalej na temat: DZIEŃ KOBIET

KONCERT BEATY BEDNARZ

Utworzono dnia 22.06.2017

KONCERT BEATY BEDNARZ

Nas też nie zabrakło w dniu 30.03.2017r. na koncercie pasyjnym Beaty Bednarz z zespołem i Chórem Gospel „Z Miłości”. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem Żyrardowian. W wypełnionym po brzegi Kościele Matki Bożej Pocieszenia zabrzmiały pieśni, które znamy z obrzędów religijnych, ale tym razem w nowej – gospelowej aranżacji.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z koncertu

 

czytaj dalej na temat: KONCERT BEATY BEDNARZ

POLICJA W DPS

Utworzono dnia 15.07.2017

POLICJA W DPS

07.03.2017r.

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców DPS na zaproszenie  Dyrektora Placówki odbyło się spotkanie prewencyjne ze st. asp. sztab. Robertem Jagurą.

Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zasad współżycia społecznego. Zwrócił uwagę na sytuacje związane z oszustwami osób starszych np. metodą na ,,wnuczka” oraz  apelował o zachowanie ostrożności przy zawieraniu umów przez telefon. Licznie zgromadzeni mieszkańcy stwierdzili , że poruszone problemy i sprawy są bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i wiedza na ten temat przyszłości pozwoli uniknąć przykrych i niepotrzebnych sytuacji.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 452

W poprzednim miesiącu: 367

Wszystkich: 0