Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 25:

WIELKANOC 2017

Utworzono dnia 08.07.2017

WIELKANOC 2017

Święta Wielkanocne to okres, z którym związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. To malowanie pisanek i święcenie produktów, to dzielenie się jajkiem przy świątecznym stole, to również śmigus - dyngus w świąteczny poniedziałek.
W Wielkim Tygodniu Mieszkańcy Domu malowali pisanki, robili świąteczne porządki oraz przygotowywali się wewnętrznie na wielkie wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę było ostatnim etapem przygotowań.

W niedzielę rano odbyło się uroczyste śniadanie, na którym podawane były tradycyjne potrawy. Po południu Ksiądz Proboszcz Adam Bednarczyk odprawił mszę świętą w której uczestniczyli Mieszkańcy oraz Pracownicy Domu.

Nie zabrakło również zajączka wielkanocnego z prezentami dla wszystkich Mieszkańców.

Spotkanie miało bardzo podniosły charakter i z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z wydarzenia

czytaj dalej na temat: WIELKANOC 2017

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Utworzono dnia 22.06.2017

FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W MIĘDZYBOROWIE

05.04.2017 r. wybraliśmy się z wizytą do pobliskiego Międzyborowa. W tamtejszej hali sportowej rozgrywano Finał Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zasiadając na trybunach kibicowaliśmy wszystkim młodym sportowcom.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z igrzysk

czytaj dalej na temat: IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

DZIEŃ KOBIET

Utworzono dnia 22.06.2017

DZIEŃ KOBIET

W dniu 08.03.2017r. w Centrum Kultury w Żyrardowie z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert Krzysztofa Kiliańskiego. Mimo późnej pory liczna grupa  Mieszkańców naszego Domu zdecydowała się wziąć w nim udział. Wróciliśmy z koncertu bardzo zadowoleni, zwłaszcza Panie, które z rąk Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Wojciecha Jasińskiego otrzymały róże. Wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z koncertu

czytaj dalej na temat: DZIEŃ KOBIET

KONCERT BEATY BEDNARZ

Utworzono dnia 22.06.2017

KONCERT BEATY BEDNARZ

Nas też nie zabrakło w dniu 30.03.2017r. na koncercie pasyjnym Beaty Bednarz z zespołem i Chórem Gospel „Z Miłości”. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem Żyrardowian. W wypełnionym po brzegi Kościele Matki Bożej Pocieszenia zabrzmiały pieśni, które znamy z obrzędów religijnych, ale tym razem w nowej – gospelowej aranżacji.

Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z koncertu

 

czytaj dalej na temat: KONCERT BEATY BEDNARZ

POLICJA W DPS

Utworzono dnia 15.07.2017

POLICJA W DPS

07.03.2017r.

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców DPS na zaproszenie  Dyrektora Placówki odbyło się spotkanie prewencyjne ze st. asp. sztab. Robertem Jagurą.

Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zasad współżycia społecznego. Zwrócił uwagę na sytuacje związane z oszustwami osób starszych np. metodą na ,,wnuczka” oraz  apelował o zachowanie ostrożności przy zawieraniu umów przez telefon. Licznie zgromadzeni mieszkańcy stwierdzili , że poruszone problemy i sprawy są bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i wiedza na ten temat przyszłości pozwoli uniknąć przykrych i niepotrzebnych sytuacji.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 365

Wszystkich: 0