Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

79 rocznica Powstania Warszawskiego

Utworzono dnia 03.08.2023

 

79 rocznica Powstania Warszawskiego

 

WSZYSCY KTÓRZY ROZPOCZĘLI WALKĘ WIEDZIELI, ŻE IDĄ NA PEWNĄ ŚMIERĆ,
POZOSTALI ZAZDROŚCILI POLEGŁYM.
NADZIEMSKA SIŁA ROZPROMIENIAŁA SERCA

Antoni Chruściel „Monter”
Londyn, dnia 20 sierpnia 1945

czytaj dalej na temat: 79 rocznica Powstania Warszawskiego

„WAŻNE JEST TU I TERAZ“

Utworzono dnia 03.08.2023

„WAŻNE JEST TU I TERAZ“

 

W dniu 24.05.2023 r. wyruszyliśmy w długą drogę na Mazury do pięknie położonego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego Panorama Dudki. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji: zajęcia sportowe i rozrywkowe, sauna, kajaki, łódki, wydzielone miejsca dla wędkarzy itp.; Chętnie braliśmy udział w różnych zajęciach organizowanych w ramach warsztatów, m.in. w hortiterapii.

Naszą obecność w tak pięknym miejscu zawdzięczamy Pani Edycie Fok, która zaprosiła nas na Warsztaty Kulturalno-Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych finansowane ze środków PFRON oraz środków własnych UKS-TYTAN GIŻYCKO.

Wróciliśmy wypoczęci, uśmiechnięci i zadowoleni.

 

czytaj dalej na temat: „WAŻNE JEST TU I TERAZ“

Święty Krzysztof

Utworzono dnia 03.08.2023

Święty Krzysztof

W dniu 25 lipca 2023 r. w Bazylice w Niepokalanowie wspólnie modliliśmy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach.

Św. Krzysztof to, patron kierowców i podróżujących.  W tym dniu po Mszy św. na  parkingu przy Bazylice został  poświęcony samochód DPS.

 

czytaj dalej na temat: Święty Krzysztof

PROJEKT MUSICON

Utworzono dnia 02.06.2023

PROJEKT MUSICON

Od stycznia do maja 2023 r.  braliśmy udział w projekcie badawczo- rozwojowym „M-Senior - zestaw narzędzi utrzymywania i odbudowy zasobów biopsychospołecznych osób starszych“. Projekt realizowany był przez spółkę M Sp.z o.o. w ramach dofinansowania Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Naszym zadaniem było przetestowanie innowacyjnego urządzenia edukacyjnego dla seniorów- Musiconu. Trochę sceptycznie podeszliśmy do projektu jednak ku naszemu zdziwieniu, bardzo spodobały nam się zajęcia z Miusiconem. Co miesiąc otrzymywaliśmy nowe scenariusze i z zapałem dzielnie ćwiczyliśmy. Stworzyła się z nas fajna grupa w której miło spędzaliśmy czas we własnym towarzystwie. Na zakończenie projektu każdy uczestnik otrzymał upominek za wytrwałość, chęci i dobrą pracę, która w krótkim czasie okazała się przyjemnością.

czytaj dalej na temat: PROJEKT MUSICON

SEZON NA GRILLA ROZPOCZĘTY

Utworzono dnia 30.05.2023

SEZON NA GRILLA ROZPOCZĘTY

25 maja rozpoczęliśmy sezon grillowy. Wiosna w pełni, słońce, wyższe temperatury zachęcają do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. a ten zawsze miło urozmaicić sobie pyszną kiełbaską lub kaszanką.

czytaj dalej na temat: SEZON NA GRILLA ROZPOCZĘTY

WYSTAWA ZBIOROWA

Utworzono dnia 09.07.2023

WYSTAWA ZBIOROWA

Złaknieni wrażeń estetycznych ruszyliśmy do Resursy podziwiać wystawę zbiorową, na której każdy żyrardowianin mógł zaprezentować swoje prace plastyczne. Wystawa dostępna do zwiedzania jest tylko do jutra (05.07.2023 r.) a zatem to ostatni dzwonek nie tylko dla nas.

 

czytaj dalej na temat: WYSTAWA ZBIOROWA

C.D FABRYKANCI KULTURY

Utworzono dnia 11.07.2023

C.D FABRYKANCI KULTURY

Udało się!

Nasz pomysł na „lokalną kulturę” na tyle spodobał się komisji jak i innym wnioskodawcom, że w tajnym głosowaniu przyznali nam  taką liczbę punktów, która dała nam 2 miejsce, a jednocześnie pełne dofinansowanie o jakie aplikowaliśmy. Nasz projekt nosi nazwę „Dzień dobry, Sąsiedzie”. Co się za tym kryje, napiszemy niebawem. Tymczasem, zabieramy się za przygotowania i już dzisiaj zapraszamy na to wydarzenie na początku września.

 

czytaj dalej na temat: C.D FABRYKANCI KULTURY

PREMIERA „RODZICIELSKIEJ SMYCZY”

Utworzono dnia 10.07.2023

PREMIERA „RODZICIELSKIEJ SMYCZY”

Dosłownie i w przenośni widownia pękała w szwach. Tak wiele osób przybyło, aby obejrzeć spektakt pt: „Rodzicielska smycz” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”. Brawo Aktorzy! Jak zawsze autorskie teksty, jak zawsze mądrość i refleksja, jak zawsze nieoceniona Pani Renata i super Zespół ŚDS wraz z Panią Kierownik Danutą Litewnicką. Gratulujemy.

czytaj dalej na temat: PREMIERA „RODZICIELSKIEJ SMYCZY”

POCZUĆ SIĘ JAK ARTYSTA

Utworzono dnia 20.06.2023

POCZUĆ SIĘ JAK ARTYSTA

Od dnia 23 czerwca w Resursie można obejrzeć min. prace Naszych Mieszkańców.  Cieszymy się, że mogliśmy pokazać szerszej publiczności dokonania naszych artystów. Do 5 lipca można podziwiać między innymi artystyczne ujęcie naszego Domu z XIX w., kościół p. w. Matki Bożej Pocieszenia, budynek Centrum  Kultury w Żyrardowie, ale też i kilka innych prac. Galeria nie jest z gumy, więc to tylko część naszego dorobku, nie mniej jednak serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.

 

czytaj dalej na temat: POCZUĆ SIĘ JAK ARTYSTA

KOLEJNA PRZYGODA

Utworzono dnia 10.07.2023

KOLEJNA PRZYGODA

W ramach projektu „M-Senior”, na zaproszenie koordynatorów projektu odwiedziliśmy DPS Budowlani w Warszawie, gdzie dzieliliśmy się naszą wiedzą i doświadczeniem związanym z Musiconem. Projekt „M-senior” realizowaliśmy od stycznia do końca maja br. Celem pracy z Musiconem była poprawa sfery fizycznej w codziennym funkcjonowaniu, polepszenie funkcji poznawczych i emocjonalnych oraz poprawa funkcjonowania w sferze społecznej – te doświadczenia i umiejętność zaprezentowaliśmy przed mieszkańcami DPS Budowlani. Pokazywaliśmy, jak działa Musicon, jakie zastosowanie mają moduły muzyczne, przepracowaliśmy wspólnie kilka scenariuszy. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nadarzy się okazja, aby porównać nasze doświadczenia.

czytaj dalej na temat: KOLEJNA PRZYGODA

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 85

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 136

W poprzednim miesiącu: 513

Wszystkich: 0