Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

PRÓBNA EWKUACJA W DPS

Utworzono dnia 17.08.2022

Próbna ewakuacja w DPS

28 czerwca w naszym Domu rozległ się alarm przeciwpożarowy.  Gdy tylko zauważono ogień w palarni mieszkańcy wraz z pracownikami sprawnie opuścili budynek DPS-u. Na szczęście pożar była tylko próbną ewakuacją, która została przeprowadzona w celu praktycznego i taktycznego przygotowania mieszkańców oraz pracowników na wypadek wystąpienia prawdziwego pożaru.
 
Kolejnego dnia odbyło się spotkanie mieszkańców ze starszym  aspirantem Marcinem Sekułą z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie, podczas, którego  została omówiona procedura ewakuacji, zasad zachowania bezpieczeństwa na co dzień oraz najczęstszych przyczyn powstawania pożaru w takich placówkach jak nasza.

 

NA SKRZYDŁACH MUZYKI

Utworzono dnia 27.07.2022

NA SKRZYDŁACH MUZYKI

W dniu 24.06.2022 r. z Inicjatywy Pani Moniki Mroczkowskiej, założycielki Domu Opieki Dziennej i Aktywizacji Seniorów „Przestrzeni Seniora“, odbył się koncert w sali balowej Resursy. Niepotrzebna była okazja, wystarczył pomysł, aby umilić czas seniorom z lokalnych placówek opiekuńczych. Zdumiewający koncert w wykonaniu Urszuli Chocyk, Michaliny Kruszyk, Macieja Klocińskiego, Dawida Ludkiewiczaka oraz Zenona Grzelaka, przeniósł słuchaczy w lata 20 minionego stulecia.
Słodki poczęstunek, wykonany przez nasze panie kucharki, osłodził wszystkim gościom przerwę między występami artystów.
Pani Moniko aby więcej takich szalonych, spontanicznych pomysłów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

WYCIECZKA KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ

Utworzono dnia 29.06.2022

WYCIECZKA KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ

  Ten tydzień zaczęliśmy bardzo aktywnie. Już w poniedziałek 27.06.2022 r. ruszyliśmy na przejażdżkę kolejką turystyczną po okolicznych miejscowościach. W trakcie przejażdżki zwiedziliśmy m.in. Wiskitki, Mrozy, Waleriany, Sokule, Jesionkę i Tomaszew. Pogoda nie miała dla nas litości i jeszcze przed południem temperatura zbliżała się do  trzydziestu stopni Celsjusza. Dlatego konieczny był postój i przerwa na pyszne lody.

Mieszkańcy w trakcie przejażdżki ciuchcią

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Glill

Utworzono dnia 23.06.2022

GRILL

15.06.2022r. wraz z naszymi przyjaciółmi ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła” spotkaliśmy się na wspólnym grillowaniu. Zupełnie nieświadomi tego, iż w tym dniu przypada Światowy Dzień Wiatru. Ten zaś nie zapomniał. Dał o sobie znać. Zanim zaczęliśmy spotkanie, nieco nam napsocił. Mimo wszystko dzień należał do udanych. Nie zabrakło akcentów tanecznych przy oprawie muzycznej, o którą zadbał Pan Zbigniew Sękulski.

Mieszkańcy DPS oraz zaproszeni goście zasiadający przy stolikach

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

MUZEUM LNIARSTWA - WYSTAWA LNIANYCH PATCHWORKÓW

Utworzono dnia 14.06.2022

MUZEUM LNIARSTWA - WYSTAWA LNIANYCH PATCHWORKÓW

3 czerwca 2022 r. odwiedziliśmy Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. 
We wnętrzu starej fabryki Zakładów Lniarskich mogliśmy podziwiać największą międzynarodową wystawę patchworkową w Polsce. Potężna kolekcja, licząca aż 114 prac pt.: „Nici nie znają granic” wprost zachwycała  kolorem, precyzją wykonania oraz pomysłowością. Wśród prac były też takie z głębszym przekazem, mówiące o jedności, wolności, pięknie przyrody. Wizyta w Muzeum stała się dla nas tradycją,  którą co rok staramy się podtrzymywać.

Zapraszamy do obejrzenia galeri

czytaj dalej na temat: MUZEUM LNIARSTWA - WYSTAWA LNIANYCH PATCHWORKÓW

WIZYTA W SZYMANOWIE

Utworzono dnia 24.05.2022

WIZYTA W SZYMANOWIE

19.05.2022 r. na zaproszenie Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek wybraliśmy się do Szymanowa. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od spaceru alejami przyklasztornego parku z XVIII wieku. Rosnące w nim liczne pomniki przyrody osłaniały nas od promieni słonecznych, dając przyjemny cień. Siostry zaprosiły nas również do wspólnej modlitwy. Wzięliśmy udział w Nabożeństwie Majowym w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej. Miłą niespodzianką okazał się przygotowany przez Siostry poczęstunek – przepyszna szarlotka domowego wypieku. Za zaproszenie i duchowe przeżycia serdecznie dziękujemy.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe przy figurze Matki Bożej Jazłowieckiej

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

DPS PRZYJAZNY KAŻDEMU

Utworzono dnia 14.05.2022

DPS PRZYJAZNY KAŻDEMU

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się i rozkwita. Najlepiej widać to poprzez pryzmat roślin. Z dnia na dzień nasze otoczenie zielenieje. W powietrzu czuć delikatną woń kwiatów. Ale zwierzęta w tym czasie też nie próżnują. Na jednym z naszych tarasów para gołębi dochowała się piskląt. Młode rosną jak na drożdżach.

Młode gołębie w gnieździe

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Utworzono dnia 07.05.2022

Obchody Święta Konstytucji 3 maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja dużą grupą wybraliśmy się na obchody takważnego wydarzenia dla każdego Polaka. Udział w pikniku historycznym oraz koncercie patriotycznym pozwolił nam miło spędzić czas.
Spotkanie to przy repertuarze pieśni patriotycznych wykonanych przez  Janka  Stokowskiego dało nam do zrozumienia, że nie powinniśmy zapominać o wartościach jakimi są: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA.
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, za pomoc. Bez Was nie moglibyśmy tak licznie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Mieszkańcy w oczekiwaniu na koncert

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W DPS

Utworzono dnia 07.05.2022

Przedszkolaki z Miejskiego  Integracyjnego Przedszkola z wizytą w DPS

W dniu 14.04.2022 r. odwiedziły nas dzieci razem z opiekunami z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 10 w Żyrardowie. Prezenty, które ze sobą przynieśli mile zaskoczyły naszych Mieszkańców. Słodkie, barwnie udekorowane mazurki oraz kolorowe karty z życzeniami Wesołego Alleluja umiliły nam świąteczne chwile.
Dziękujemy

Nieszkańcy witają gości z przedszkola

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIELKANOC

Utworzono dnia 06.05.2022

WIELKANOC

14 kwietnia, kilka dni wcześniej niż przypadały kalendarzowe święta, spotkaliśmy się aby wspólnie przeżywać emocje towarzyszące zmartwychwstaniu Zbawiciela.

Mieszkancy przy stole Wielkanocnym

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 365

Wszystkich: 0