Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 10.12.2019

MIKOŁAJKI

Nie tylko dzieci oczekują przyjścia Świętego Mikołaja. Na upominki liczą także dorośli. W piątek, 06.12.2019 r. zebraliśmy się na stołówce przy kawie i słodkim poczęstunku. Czas mijał nam smacznie i w przyjaznej atmosferze, co uśpiło Naszą czujność. „Świętego” nikomu nie udało się przyłapać. Tym większą niespodzianką były pozostawione dla każdego upominki. Warto być grzecznym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKI

WIECZÓR KOLĘD

Utworzono dnia 10.12.2019

WIECZÓR KOLĘD

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia trudno zatrzymać się nawet na chwilę, wszystkich nas ogarnia stan przyjemnego oczekiwania, ale przede wszystkim towarzyszy pośpiech i krzątanina. W świątecznym nastroju ochotnicy z Kościoła Zielonoświątkowego w Żyrardowie, w czwartek 05.12.2019 r. zagrali dla nas krótki ale pełen pozytywnych emocji koncert. Wspólnie śpiewaliśmy znane każdemu kolędy i pastorałki. Ale tempa jednak nie zwalniamy, Mikołajki za pasem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Utworzono dnia 10.12.2019

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Piątek 22 listopada był szczególnym dniem dla pracowników instytucji i organizacji działających w sferze szeroko rozumianej pomocy społecznej z całego powiatu żyrardowskiego. Zgromadzeni licznie w żyrardowskiej Resursie wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Pomocy Społecznej. Najpierw oficjalnie choć innowacyjnieJ, zespół każdej z naszych placówek mógł się zaprezentować na scenie Resursy. A potem kuluarowo na przyjemnych rozmowach przy kawie. Miło nam w tym dniu było wysłuchać podziękowań płynących z wielu stron m.in. od Pani Starosty Beaty Sznajder „Dzień Pracownika Socjalnego to wyjątkowa okazja do złożenia Wam życzeń, gratulacji ale przede wszystkim podziękowań za drogę życiową, za wybór, jakiego dokonaliście czyli za permanentną nieustającą pomoc drugiemu człowiekowi.”
Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 21.11.2019

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

składam

wszystkim Pracownikom Domu Pomocy Społecznej

serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pracę,

poświęcenie i gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym.

 

Życzę aby każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia,

A nagrodą za wysiłek był szacunek społeczny

i wdzięczność osób, którym pomagacie.

                      

Dyrektor

Domu Pomocy Społecznej

 

I ŻYRARDOWSKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Utworzono dnia 03.12.2019

I ŻYRARDOWSKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W środę 30 października na Hali Sportowej AQUA odbyła się I Żyrardowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Nieliczną grupą zasiedliśmy na trybunach by gorąco kibicować wszystkim sportowcom, a szczególnie „Skrzydłom” – jak pieszczotliwie nazywamy naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żyrardowie. Tego dnia każdy uczestnik sportowych zmagań został zwycięzcą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc

 

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

Utworzono dnia 05.11.2019

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

W miniony weekend zmienialiśmy czas z letniego na zimowy. Co oznaczało, że mogliśmy smacznie pospać o godzinę dłużej. Dlatego, aby wykorzystać tę możliwość postanowiliśmy  zafundować sobie maraton muzyczny i  porządnie „zmęczyć się” od wrażeń estetycznych. W tym celu udaliśmy się w piątek 25.10.2019 r. o godz. 17:00 do Resursy, aby z pozycji widza, podziwiać zmagania „Siątek”. Laureatem ósmej już edycji Festiwalu Śpiewających Siątek, został mieszkaniec pobliskiego Międzyborowa – Pan Jan Stokowski. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

DZIEŃ SENIORA W DPS

Utworzono dnia 23.10.2019

DZIEŃ SENIORA W DPS

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada na dzień pierwszego października, Europejski Dzień Seniora na dwudziestego, natomiast Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest czternastego listopada. W tym roku nie zdecydowaliśmy się na  żadną z wymienionych dat. Postawiliśmy na oryginalność i Dzień Seniora, przy akompaniamencie pianisty Pana Andrzeja Michalskiego, świętowaliśmy w czwartek 17.10.2019 r.
A tort „wyszedł” Pani Dorotce przeeeeeeeepyszny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

MANUFAKTURA SATYRY

Utworzono dnia 22.10.2019

MANUFAKTURA SATYRY

„Na początku był len…” Przekonaliśmy się o tym w sobotę 05.10.2019 r. Mieliśmy bowiem okazję wziąć udział w wystawie prac artystów startujących w szranki 10 już edycji konkursu Manufaktura Satyry. Satyry, zdaje się tylko z nazwy, bo artyści wzięli temat na „serio” tworząc prace mocno przykuwające uwagę. Dopełnieniem dnia był spacer ulicami miasta i alejkami parku. A wszystko to w objęciach ciepłojesiennej aury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

OGRODY INTEGRACJI

Utworzono dnia 15.10.2019

OGRODY INTEGRACJI

27.09.2019r. już kolejny raz obserwowaliśmy, jak na naszych oczach rozkwitają „Ogrody integracji”. A rozkwitają prężnie. W tym roku była to już piętnasta edycja, a i uczestników  z roku na rok, zdaje się, przybywać. Mogliśmy podziwiać występy artystów nie tylko z powiatu grodziskiego, ale także z powiatu pruszkowskiego oraz warszawskiego zachodniego. Idea imprezy jest godna naśladowania. Integracja odbywa się na kilku płaszczyznach. Buduje więzi nie tylko między samymi uczestnikami i instytucjami zaangażowanymi w projekt ale także między pokoleniami.
Byliśmy pod dużym wrażeniem artystycznej wrażliwości uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia galegii zdjęć.

 

czytaj dalej na temat: OGRODY INTEGRACJI

GRZYBOBRANIE

Utworzono dnia 03.10.2019

GRZYBOBRANIE

Ciepłe jesienne dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Kiedy tylko w ciągu dnia nie pada deszcz, niemal na każdym kroku spotkać można spacerowiczów. A wśród nich My. W czwartek 26.09.2019 r. ruszyliśmy do pobliskiego lasu na grzybobranie. Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy z pełnymi koszami. Z pewnością ten dzień możemy zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zegar

Kalendarium

Listopad 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 220

W poprzednim miesiącu: 177

Wszystkich: 0