Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

STAWY WALCZEWSKIEGO 2019

Utworzono dnia 03.07.2019

STAWY WALCZEWSKIEGO

Od chwili otwarcia Stawy Walczewskiego cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród mieszkańców samego Grodziska Mazowieckiego, którzy z uroków i atrakcji tego miejsca korzystają całymi rodzinami. Również i My, co jakiś czas,  zaglądamy nad stawy. We wtorek 25 czerwca wyruszyliśmy wczesnym przedpołudniem liczną gromadą, uzbrojeni w dobry humor i chęć do działania, które ostatecznie nieco stłumił żar lejący się z nieba. Na szczęście cień altanki, w której się zatrzymaliśmy oraz przyjemne rześkie powiewy wiatru sprawiły, że skwierczały  jedynie kiełbaski na grillowym ruszcie.

Zapraszamy do odwiedzenia galieri

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

Utworzono dnia 26.06.2019

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

W piątek 14.06.2019 r. uczestniczyliśmy w Truskawkowym Święcie Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. To już druga edycja tej smacznej zabawy, w której biorą udział placówki pomocy społecznej z regionu. Zabawę uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Wśród atrakcji znalazły się także przejazdy bryczką konną oraz pokaz zabytkowych samochodów. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz mieszkańcom DPS w Skierniewicach i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 26.06.2019

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA PO RAZ DRUGI

11 czerwca w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. A. Kamińskiego w Guzowie, dzieci, i wychowawcy klas I-III oraz wolontariusze byli naszymi gośćmi. Po raz drugi  zorganizowaliśmy Integracyjny Dzień Dziecka. Pomysł łączenia pokoleń nie jest nową inicjatywą, bo funkcjonuje w wielu społeczeństwach od dawna, jednak u nas jest ciągle mało popularny.
Poprzez kontakt z DPS, dzieci uczą się, że w życiu doświadczany też trudnych sytuacji takich jak choroba, niepełnosprawność, z którymi niełatwo sobie poradzić, a w sytuacji kiedy pomoc najbliższych z jakichś powodów jest niemożliwa to istnieją takie placówki jak domy pomocy społecznej, gdzie takie wsparcie można otrzymać.
Przede wszystkim jednak był to dzień radości i dobrej zabawy. O aranżację ogrodu zadbały panie terapeutki wraz z mieszkańcami, wykonując własnoręcznie wszystkie dekoracje.
Były animacje, głównie związane z wodą bo było wyjątkowo upalnie. Były odwiedziny wielbłądów Stefana i Nel, które można było samodzielnie karmić marchewką. Chętnie o ciekawych zwyczajach tych sympatycznych zwierząt opowiadali opiekunowie. Była wata cukrowa.
Ale największą atrakcją okazały się wyczyny kulinarne pań kucharek, pochwałom nie było końca, za to pod oknami kuchni było gromkie „dziękujemy”. „Najsmaczniejsza nasza wycieczka”-najczęściej komentowały dzieci.
Zabawę zakończyło rozbijanie piniat. Nikt bez słodyczy nie wrócił do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

POWITANIE LATA W HAMERNI

Utworzono dnia 26.06.2019

POWITANIE LATA W HAMERNI

Jak co roku uczestniczyliśmy w „powitaniu lata”. Impreza organizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Hamerni przypadła na czwartek 06.06.2019 r. Wszystkich zaproszonych gości serdecznie powitał Dyrektor DPS w Hamerni – Pan Daniel Borowski, zachęcając także do wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy. Następnie tanecznym krokiem przeszliśmy na zewnątrz rozpocząć wspólne grillowanie. Pomimo upalnej aury nikomu nie zabrakło sił do smacznej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT CZTERY KIERY

Utworzono dnia 26.06.2019

4KIERY
KONCERT W PARKU SENIORA

W piątek 07.06.2019 roku w żyrardowskim Parku Seniora odbyła się plenerowa potańcówka dla mieszkańców miasta i okolic. Mimo upalnej pogody dopisała frekwencja, dobre humory i zapał do świetnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

Utworzono dnia 17.06.2019

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

W dniu 31.05.2019 r. odbywając wizytację duszpasterską w Dekanacie Żyrardowskim, mimo mocno napiętego harmonogramu, Biskup Diecezji Łowickiej Ks. Bb. Andrzej Dziuba znalazł czas, by zawitać w nasze skromne progi. W trakcie wizyty w naszym Domu Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy Świętej. Wzięli w niej udział nie tylko pracownicy i mieszkańcy DPS ale także nasi przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”. „Dla nas to ogromny zaszczyt i wyróżnienie” – jak zabrzmiało w podziękowaniach dla Księdza Biskupa.  Ksiądz Biskup okazał się bardzo serdecznym i otwartym gościem. Pozostawił po sobie nie tylko duchowe echa wybrzmiałych modlitw i pieśni ale także ślad namacalny, fizyczny w postaci wpisu do księgi pamiątkowej: „Dom Pomocy Społecznej dla ludzi przewlekle chorych w Żyrardowie jest pięknym miejscem miłości bliźniego”.
Za posługę Mszy Świętej i błogosławieństwo dla wszystkich obecnych Księdzu Biskupowi serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

MAJOWE WARSZTATY W ŻELAZOWEJ WOLI

Utworzono dnia 21.05.2019

MAJOWE WARSZTATY W ŻELAZOWEJ WOLI

16.05.2019 r. na zaproszenie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina wybraliśmy się do Żelazowej Woli wraz z przyjaciółmi z „Przestrzeni Seniora” oraz uczestniczkami klubu seniora z Guzowa. Wyjazd został przez organizatorów podzielony na dwie części. W pierwszej, która zbiegła się z deszczową aurą, wysłuchaliśmy krótkiego wykładu „Tam był mi raj… Polskość w muzyce Moniuszki i Chopina”. Jak się okazało prelegentki przygotowane były wprost śpiewająco. Krótki wstęp przybliżył nam tematykę, którą już w pełni zobrazowały pieśni ze „Śpiewnika domowego”. Następnie płynnie przeszliśmy do warsztatów wokalnych, które poprowadziła sopranistka Ewa Leszczyńska, przy akompaniamencie pianistki Weroniki Chodakowskiej. Szybko przećwiczyliśmy kilka technik relaksacyjnych i rozgrzewających struny głosowe, by wspólnie zaśpiewać „Złotą rybkę”. Wypadliśmy koncertowo, a nasz śpiew przegonił deszczowe strugi. Na szczęście, bo drugą część wyjazdu stanowiły warsztaty przyrodnicze, „Piętrzący się park”. Spacerując alejkami, słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

Utworzono dnia 16.05.2019

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

24 kwietnia 2019r. odbyły się wybory do Rady Mieszkańców. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, większością głosów na funkcję przewodniczącego został wybrany Pan Jan Piechocki, zastępcą przewodniczącego wybrano Pana Piotra Filipka, natomiast funkcję sekretarza powierzono Panu Andrzejowi Orackiemu. Zgodnie z § 3 Regulaminu Rady Mieszkańców w skład zarządu rady weszło 2 członków Panowie Bogdan Jeziorski i Ryszard Knul.
Wybory były też doskonałą okazją, dla wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojej opinii, na temat opieki i zajęć w naszej placówce.
Chcemy wyrazić swoje podziękowanie personelowi, który wkłada wiele serca i zaangażowania, w to aby nasze codzienne życie w domu było łatwiejsze i przyjemne, że nawiązaliśmy tak wiele relacji poza domem - powiedział Pan Jan Piechocki.
Zadowolenie mieszkańców z organizacji pobytu w domu, to nasz sukces, satysfakcja i ogromna radość. Mieszkańcy mieli okazję, zgłosić również nowe propozycje odnośnie proponowanych wyjazdów i sposobów spędzania wolnego czasu. Miło nam było słuchać, z jakim zaangażowaniem nasi mieszkańcy wypowiadają się na tematy związane z ich codziennym życiem. Mamy nadzieję, że nasze możliwości organizacyjne pozwolą zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców.

 

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU”

Utworzono dnia 10.05.2019

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU

„Wesołe jest życie staruszka” śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. O tym, że potrafi być wesołe przekonali się uczestnicy „Przestrzeni Seniora”, a My wraz z nimi. Mimo lekko kapryśnej pogody dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, w   gajówce „Prochowy Młynek”. Otoczeni soczystą zielenią, w serdecznej, przyjaznej atmosferze ochoczo ruszyliśmy do zabaw, które każdy pamięta z dzieciństwa. Z uśmiechem na twarzach śpiewaliśmy „Mam chusteczkę haftowaną”. Sporo emocji dostarczył też „Stary niedźwiedź”. W grach i zabawach akompaniował nam akordeon.  Ach, jak dobrze choć na chwilę znów stać się dzieckiem…. A na koniec ruszyliśmy na obiad i słodki poczęstunek. Każdy grzecznie zjadł, nikt nie grymasił.

Serdecznie dziękujemy Przestrzeni Seniora za zaproszenie i udaną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Utworzono dnia 10.05.2019

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Tradycją już się stało, że w Żyrardowie majówkę wita się koncertowo. Dlatego 01.05.2019 r. byliśmy obecni na występie Żyrardowskiej Orkiestry Akordeonowej.                  
Z roku na rok, cieszy się ona co raz większą popularnością, o czym świadczył brak wolnych miejsc na sali widowiskowej w Centrum Kultury. Wraz z orkiestrą odbyliśmy muzyczną podróż w czasie, po różnych zakątkach świata. Wysłuchaliśmy utworów w stylu włoskim, meksykańskim, romantycznym, a wykonanie niektórych było dla nas sporym zaskoczeniem – jak choćby polka z Tyrolu czy też czardasz zza naszej wschodniej granicy, najważniejsze jednak, że wzbudziły w publiczności wiele przyjemnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 30

W poprzednim miesiącu: 259

Wszystkich: 0