Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WIGILIA

Utworzono dnia 04.01.2020

WIGILIA

Tradycja nakazuje, aby do stołu zasiąść z chwilą pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki. My jednak spotkaliśmy się nieco wcześniej. A wszystko z bożym błogosławieństwem, bowiem był z nami ksiądz proboszcz Adam Bednarczyk. Zanim jednak przełamaliśmy się opłatkiem, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Elżbiety Ciesielskiej oraz chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, których przy stole zabrakło.  Spotkanie przebiegło w atmosferze życzliwości i ciepła ogniska domowego, miłość do bliźniego zapłonęła żywym ogniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

PRZEDŚWIĄTECZE ODWIEDZINY

Utworzono dnia 04.01.2020

PRZEDŚWIĄTECZE ODWIEDZINY

W poniedziałek 16.12.2019 r. odwiedziły nas Dzieci z przedszkola integracyjnego w Żyrardowie wraz z Opiekunkami oraz Siostry Niepokalanki i Uczennice z Szymanowa. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny oraz kartki z życzeniami. Siostry wraz z Uczennicami przy akompaniamencie gitary śpiewały kolędy oraz dzieliły się z Nami opłatkiem.  Dziękujemy za coroczną pamięć.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

Wizyta dzieci z przedszkola integracyjnego w Żyrardowie

Wizyta sióstr i uczennic z Szymanowa

 

ZAGRODA INDUSTRIALNA W DPS

Utworzono dnia 04.01.2020

ZAGRODA INDUSTRIALNA W DPS

Od kilku już lat Żyrardów cieszy się kolejną atrakcją, jaką jest „Industrialna zagroda” założona i prowadzona przez stowarzyszenie „Fabryka Feniksa”. Mieszkają w niej zwierzęta różnych gatunków i z rożnych rejonów świata. A klimat panujący w naszym rejonie okazał się odpowiedni dla każdego z nich, dlatego mieszkańcy Żyrardowa mogą często obserwować spacerujące po mieście osiołki, alpaki, renifery i cieszące się największą popularnością… wielbłądy. W sobotę 14.12.2019 r. w trakcie jednego z miejskich spacerów sympatyczna para wielbłądów z paczką przyjaciół wpadły z sąsiedzką wizytą do naszego Domu. W południe, zaopatrzeni w marchewkowy poczęstunek, czekaliśmy w przydomowym ogrodzie na niecodziennych gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 16.12.2019

MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 10.12.2019

MIKOŁAJKI

Nie tylko dzieci oczekują przyjścia Świętego Mikołaja. Na upominki liczą także dorośli. W piątek, 06.12.2019 r. zebraliśmy się na stołówce przy kawie i słodkim poczęstunku. Czas mijał nam smacznie i w przyjaznej atmosferze, co uśpiło Naszą czujność. „Świętego” nikomu nie udało się przyłapać. Tym większą niespodzianką były pozostawione dla każdego upominki. Warto być grzecznym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKI

WIECZÓR KOLĘD

Utworzono dnia 10.12.2019

WIECZÓR KOLĘD

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia trudno zatrzymać się nawet na chwilę, wszystkich nas ogarnia stan przyjemnego oczekiwania, ale przede wszystkim towarzyszy pośpiech i krzątanina. W świątecznym nastroju ochotnicy z Kościoła Zielonoświątkowego w Żyrardowie, w czwartek 05.12.2019 r. zagrali dla nas krótki ale pełen pozytywnych emocji koncert. Wspólnie śpiewaliśmy znane każdemu kolędy i pastorałki. Ale tempa jednak nie zwalniamy, Mikołajki za pasem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Utworzono dnia 10.12.2019

DZIEŃ PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Piątek 22 listopada był szczególnym dniem dla pracowników instytucji i organizacji działających w sferze szeroko rozumianej pomocy społecznej z całego powiatu żyrardowskiego. Zgromadzeni licznie w żyrardowskiej Resursie wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Pomocy Społecznej. Najpierw oficjalnie choć innowacyjnieJ, zespół każdej z naszych placówek mógł się zaprezentować na scenie Resursy. A potem kuluarowo na przyjemnych rozmowach przy kawie. Miło nam w tym dniu było wysłuchać podziękowań płynących z wielu stron m.in. od Pani Starosty Beaty Sznajder „Dzień Pracownika Socjalnego to wyjątkowa okazja do złożenia Wam życzeń, gratulacji ale przede wszystkim podziękowań za drogę życiową, za wybór, jakiego dokonaliście czyli za permanentną nieustającą pomoc drugiemu człowiekowi.”
Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 21.11.2019

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

składam

wszystkim Pracownikom Domu Pomocy Społecznej

serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pracę,

poświęcenie i gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym.

 

Życzę aby każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia,

A nagrodą za wysiłek był szacunek społeczny

i wdzięczność osób, którym pomagacie.

                      

Dyrektor

Domu Pomocy Społecznej

 

I ŻYRARDOWSKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Utworzono dnia 03.12.2019

I ŻYRARDOWSKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W środę 30 października na Hali Sportowej AQUA odbyła się I Żyrardowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Nieliczną grupą zasiedliśmy na trybunach by gorąco kibicować wszystkim sportowcom, a szczególnie „Skrzydłom” – jak pieszczotliwie nazywamy naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żyrardowie. Tego dnia każdy uczestnik sportowych zmagań został zwycięzcą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc

 

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

Utworzono dnia 05.11.2019

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SIĄTEK

W miniony weekend zmienialiśmy czas z letniego na zimowy. Co oznaczało, że mogliśmy smacznie pospać o godzinę dłużej. Dlatego, aby wykorzystać tę możliwość postanowiliśmy  zafundować sobie maraton muzyczny i  porządnie „zmęczyć się” od wrażeń estetycznych. W tym celu udaliśmy się w piątek 25.10.2019 r. o godz. 17:00 do Resursy, aby z pozycji widza, podziwiać zmagania „Siątek”. Laureatem ósmej już edycji Festiwalu Śpiewających Siątek, został mieszkaniec pobliskiego Międzyborowa – Pan Jan Stokowski. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 75

W poprzednim miesiącu: 207

Wszystkich: 0