Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYDARZENIA ARCHIWALNE

2017

2016

NAJNOWSZE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia kącika kulinarnego

Tu znajdzicie kącik filmowy,

a tu kącik fryzjerski.

Prace plasyczne naszych mieszkańców

AKTUALNOŚCI:

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

Utworzono dnia 12.09.2019

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

 „Był raz bal na sto par, Pan wodzirej wprost szalał po sali” śpiewał niegdyś Jerzy Połomski. I rzeczywiście gościliśmy w naszym ogrodzie ponad 100 osób, podczas spotkania integracyjnego dniu 22.08.2019 r., którego przewodnią myślą były czasy PRL-u. W rolę wodzireja wcielił się Pan Zbigniew Sękulski, proponując muzykę minionych lat. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością zaprzyjaźnieni z nami uczestnicy i pracownicy Przestrzeni Seniora, Stowarzyszenia „Skrzydła”, Domy Pomocy Społecznej z Żyrardowa, Hamerni, Izdebna Kościelnego, Skierniewic oraz  PCPR w Żyrardowie. Nie zabrakło menu rodem z przeszłości, ale też w miniony czas przeniosły na kąciki tematyczne. Było dawne biuro, salon z pełnym wyposażeniem, pralnia a także lokalny sklepik pełen octu i  papieru toaletowego ; ). Zabawa była super, głosów niezadowolenia  nie zarejestrowano. A stylizacje uczestników, majstersztyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT PATRIOTYCZNY

Utworzono dnia 31.08.2019

KONCERT PATRIOTYCZNY

Wakacyjny miesiąc sierpień, obfituje w patriotyczne rocznice. Żyrardów też o nich nie zapomina, czcząc pamięć walczących oraz poległych w walkach podczas Cudu nad Wisłą w 1920 r. oraz Powstania Warszawskiego w 1944 r.
11.08.2019 r. na Placu Jana Pawła II, uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych. To ważny gest pamięci. 


Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

czytaj dalej na temat: KONCERT PATRIOTYCZNY

1 SIERPNIA - PAMIĘTAMY

Utworzono dnia 01.08.2019

DZIEJE SIĘ…

Utworzono dnia 02.08.2019

DZIEJE SIĘ…

Wakacje, okres urlopowy, niekiedy nazywany lekko ironicznie „sezonem ogórkowym”, to czas, w którym „nic się nie dzieje”. My znamy go jednak tylko z opowiadań. Leniwe letnie miesiące  przeplatamy spacerami, wyjazdami, spotkaniami a ponieważ lubimy nowości, to miała miejsce u nas pierwsza kameralna „impreza balkonowa”. Nie zabrakło także wieczornego grillowania. Ale to nie wszystko, co nas jeszcze czeka tego lata.

Spacer po mieście  - galeria zdjęć

Impreza balkonowa - galeria zdjęć

Grill - galeria zdjęć

STAWY WALCZEWSKIEGO 2019

Utworzono dnia 03.07.2019

STAWY WALCZEWSKIEGO

Od chwili otwarcia Stawy Walczewskiego cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród mieszkańców samego Grodziska Mazowieckiego, którzy z uroków i atrakcji tego miejsca korzystają całymi rodzinami. Również i My, co jakiś czas,  zaglądamy nad stawy. We wtorek 25 czerwca wyruszyliśmy wczesnym przedpołudniem liczną gromadą, uzbrojeni w dobry humor i chęć do działania, które ostatecznie nieco stłumił żar lejący się z nieba. Na szczęście cień altanki, w której się zatrzymaliśmy oraz przyjemne rześkie powiewy wiatru sprawiły, że skwierczały  jedynie kiełbaski na grillowym ruszcie.

Zapraszamy do odwiedzenia galieri

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

Utworzono dnia 26.06.2019

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

W piątek 14.06.2019 r. uczestniczyliśmy w Truskawkowym Święcie Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. To już druga edycja tej smacznej zabawy, w której biorą udział placówki pomocy społecznej z regionu. Zabawę uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Wśród atrakcji znalazły się także przejazdy bryczką konną oraz pokaz zabytkowych samochodów. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz mieszkańcom DPS w Skierniewicach i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 26.06.2019

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA PO RAZ DRUGI

11 czerwca w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. A. Kamińskiego w Guzowie, dzieci, i wychowawcy klas I-III oraz wolontariusze byli naszymi gośćmi. Po raz drugi  zorganizowaliśmy Integracyjny Dzień Dziecka. Pomysł łączenia pokoleń nie jest nową inicjatywą, bo funkcjonuje w wielu społeczeństwach od dawna, jednak u nas jest ciągle mało popularny.
Poprzez kontakt z DPS, dzieci uczą się, że w życiu doświadczany też trudnych sytuacji takich jak choroba, niepełnosprawność, z którymi niełatwo sobie poradzić, a w sytuacji kiedy pomoc najbliższych z jakichś powodów jest niemożliwa to istnieją takie placówki jak domy pomocy społecznej, gdzie takie wsparcie można otrzymać.
Przede wszystkim jednak był to dzień radości i dobrej zabawy. O aranżację ogrodu zadbały panie terapeutki wraz z mieszkańcami, wykonując własnoręcznie wszystkie dekoracje.
Były animacje, głównie związane z wodą bo było wyjątkowo upalnie. Były odwiedziny wielbłądów Stefana i Nel, które można było samodzielnie karmić marchewką. Chętnie o ciekawych zwyczajach tych sympatycznych zwierząt opowiadali opiekunowie. Była wata cukrowa.
Ale największą atrakcją okazały się wyczyny kulinarne pań kucharek, pochwałom nie było końca, za to pod oknami kuchni było gromkie „dziękujemy”. „Najsmaczniejsza nasza wycieczka”-najczęściej komentowały dzieci.
Zabawę zakończyło rozbijanie piniat. Nikt bez słodyczy nie wrócił do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

POWITANIE LATA W HAMERNI

Utworzono dnia 26.06.2019

POWITANIE LATA W HAMERNI

Jak co roku uczestniczyliśmy w „powitaniu lata”. Impreza organizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Hamerni przypadła na czwartek 06.06.2019 r. Wszystkich zaproszonych gości serdecznie powitał Dyrektor DPS w Hamerni – Pan Daniel Borowski, zachęcając także do wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy. Następnie tanecznym krokiem przeszliśmy na zewnątrz rozpocząć wspólne grillowanie. Pomimo upalnej aury nikomu nie zabrakło sił do smacznej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT CZTERY KIERY

Utworzono dnia 26.06.2019

4KIERY
KONCERT W PARKU SENIORA

W piątek 07.06.2019 roku w żyrardowskim Parku Seniora odbyła się plenerowa potańcówka dla mieszkańców miasta i okolic. Mimo upalnej pogody dopisała frekwencja, dobre humory i zapał do świetnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

Utworzono dnia 17.06.2019

WIZYTA J.E. KSIĘDZA BISKUPA

W dniu 31.05.2019 r. odbywając wizytację duszpasterską w Dekanacie Żyrardowskim, mimo mocno napiętego harmonogramu, Biskup Diecezji Łowickiej Ks. Bb. Andrzej Dziuba znalazł czas, by zawitać w nasze skromne progi. W trakcie wizyty w naszym Domu Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy Świętej. Wzięli w niej udział nie tylko pracownicy i mieszkańcy DPS ale także nasi przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”. „Dla nas to ogromny zaszczyt i wyróżnienie” – jak zabrzmiało w podziękowaniach dla Księdza Biskupa.  Ksiądz Biskup okazał się bardzo serdecznym i otwartym gościem. Pozostawił po sobie nie tylko duchowe echa wybrzmiałych modlitw i pieśni ale także ślad namacalny, fizyczny w postaci wpisu do księgi pamiątkowej: „Dom Pomocy Społecznej dla ludzi przewlekle chorych w Żyrardowie jest pięknym miejscem miłości bliźniego”.
Za posługę Mszy Świętej i błogosławieństwo dla wszystkich obecnych Księdzu Biskupowi serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 49

W poprzednim miesiącu: 194

Wszystkich: 0