Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

KLEOFASKI

Utworzono dnia 03.10.2019

KLEOFASKI

Kleofaski. To wydarzenie, które jednoznacznie kojarzy się z Guzowem, miejscem urodzenia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Kleofasa Michała Ogińskiego. W tym roku, 254 rocznicę urodzin kompozytora połączono z 80 rocznicą Kampanii Wrześniowej. Uczestnicy korowodem przemaszerowali do kaplicy przypałacowej, gdzie mszą świętą rozpoczęto oficjalne obchody. Następnie pod pomnikiem kompozytora, zainscenizowano wybuch II wojny światowej. Był to dla wielu uczestników bardzo wzruszający moment. Piękny słoneczny dzień, dzieci uczące się w klasie, policjant pełniący służbę, przekupki z bułkami w kobiałkach, maszerujący żołnierze, zwykły dzień...i nagle nalot, wybuchy, czarny dym, wystrzały z dział przeciwlotniczych, pisk dzieci, przerażenie…muzyka, stylizacje i udział grupy rekonstrukcyjnej dopełniły całości…wielu ocierało łzy ukradkiem. Druga część widowiska poświęcona była Kleofasowi Michałowi Ogińskiemu. Wysłuchano pieśni do muzyki  kompozytora i odtańczono poloneza, złożono kwiaty pod pomnikiem. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich gości na piknik w ogrodach parafialnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

NADMORSKI WYPOCZYNEK

Utworzono dnia 03.10.2019

NADMORSKI WYPOCZYNEK

Dzięki życzliwości Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”, mieliśmy okazję uczestniczyć w kilkudniowym wyjeździe nad morze. To już kolejna wrześniowa nadmorska przygoda. Tym razem jednak zatrzymaliśmy się na Pobrzeżu Gdańskim. Za bazę wypadową posłużyło urokliwe Władysławowo. Zaplanowanych zostało tyle atrakcji, że od 16 do 20 września czas uciekał nam przez palce, niczym piasek z bałtyckich plaż. Ostatnie dni lata zaskoczyły nas ciepłą, słoneczną aurą, którą do cna wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Byliśmy w Fokarium na Helu, spacerowaliśmy po starówce w Gdańsku i Gdyni. W tej ostatniej zatrzymaliśmy się na dłużej. Poza gdyńską starówką zwiedziliśmy także stocznię, sopockie molo oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Mimo tak napiętego grafiku znaleźliśmy też czas na imprezę integracyjną. Serdecznie dziękujemy przyjaciołom ze „Skrzydeł” za wspólną przygodę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

JESIEŃ Z RODZINĄ

Utworzono dnia 03.10.2019

JESIEŃ Z RODZINĄ

Spotkanie „Jesień z Rodziną” już od dosyć dawna organizowane jest przez Dom Pomocy  Społecznej w Izdebnie Kościelnym, przez co stało się znakiem rozpoznawczym tej placówki. Od kilku lat, my też mamy zaszczyt być jego uczestnikami. Tym razem spotkaliśmy się 06.09.2019 r. Program artystyczny przypomniał nam, jak bardzo ważne są więzy rodzinne oraz wspólne dzielenie  najdrobniejszych radości. Że nawet najcichsza obecność drugiej osoby może wywołać szczery uśmiech. I takich właśnie Wam życzymy na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

Utworzono dnia 12.09.2019

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU PRL

 „Był raz bal na sto par, Pan wodzirej wprost szalał po sali” śpiewał niegdyś Jerzy Połomski. I rzeczywiście gościliśmy w naszym ogrodzie ponad 100 osób, podczas spotkania integracyjnego dniu 22.08.2019 r., którego przewodnią myślą były czasy PRL-u. W rolę wodzireja wcielił się Pan Zbigniew Sękulski, proponując muzykę minionych lat. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością zaprzyjaźnieni z nami uczestnicy i pracownicy Przestrzeni Seniora, Stowarzyszenia „Skrzydła”, Domy Pomocy Społecznej z Żyrardowa, Hamerni, Izdebna Kościelnego, Skierniewic oraz  PCPR w Żyrardowie. Nie zabrakło menu rodem z przeszłości, ale też w miniony czas przeniosły na kąciki tematyczne. Było dawne biuro, salon z pełnym wyposażeniem, pralnia a także lokalny sklepik pełen octu i  papieru toaletowego ; ). Zabawa była super, głosów niezadowolenia  nie zarejestrowano. A stylizacje uczestników, majstersztyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

KONCERT PATRIOTYCZNY

Utworzono dnia 31.08.2019

KONCERT PATRIOTYCZNY

Wakacyjny miesiąc sierpień, obfituje w patriotyczne rocznice. Żyrardów też o nich nie zapomina, czcząc pamięć walczących oraz poległych w walkach podczas Cudu nad Wisłą w 1920 r. oraz Powstania Warszawskiego w 1944 r.
11.08.2019 r. na Placu Jana Pawła II, uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych. To ważny gest pamięci. 


Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

czytaj dalej na temat: KONCERT PATRIOTYCZNY

1 SIERPNIA - PAMIĘTAMY

Utworzono dnia 01.08.2019

DZIEJE SIĘ…

Utworzono dnia 02.08.2019

DZIEJE SIĘ…

Wakacje, okres urlopowy, niekiedy nazywany lekko ironicznie „sezonem ogórkowym”, to czas, w którym „nic się nie dzieje”. My znamy go jednak tylko z opowiadań. Leniwe letnie miesiące  przeplatamy spacerami, wyjazdami, spotkaniami a ponieważ lubimy nowości, to miała miejsce u nas pierwsza kameralna „impreza balkonowa”. Nie zabrakło także wieczornego grillowania. Ale to nie wszystko, co nas jeszcze czeka tego lata.

Spacer po mieście  - galeria zdjęć

Impreza balkonowa - galeria zdjęć

Grill - galeria zdjęć

STAWY WALCZEWSKIEGO 2019

Utworzono dnia 03.07.2019

STAWY WALCZEWSKIEGO

Od chwili otwarcia Stawy Walczewskiego cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród mieszkańców samego Grodziska Mazowieckiego, którzy z uroków i atrakcji tego miejsca korzystają całymi rodzinami. Również i My, co jakiś czas,  zaglądamy nad stawy. We wtorek 25 czerwca wyruszyliśmy wczesnym przedpołudniem liczną gromadą, uzbrojeni w dobry humor i chęć do działania, które ostatecznie nieco stłumił żar lejący się z nieba. Na szczęście cień altanki, w której się zatrzymaliśmy oraz przyjemne rześkie powiewy wiatru sprawiły, że skwierczały  jedynie kiełbaski na grillowym ruszcie.

Zapraszamy do odwiedzenia galieri

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

Utworzono dnia 26.06.2019

II TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO SENIORA

W piątek 14.06.2019 r. uczestniczyliśmy w Truskawkowym Święcie Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. To już druga edycja tej smacznej zabawy, w której biorą udział placówki pomocy społecznej z regionu. Zabawę uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Wśród atrakcji znalazły się także przejazdy bryczką konną oraz pokaz zabytkowych samochodów. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz mieszkańcom DPS w Skierniewicach i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 26.06.2019

INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA PO RAZ DRUGI

11 czerwca w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. A. Kamińskiego w Guzowie, dzieci, i wychowawcy klas I-III oraz wolontariusze byli naszymi gośćmi. Po raz drugi  zorganizowaliśmy Integracyjny Dzień Dziecka. Pomysł łączenia pokoleń nie jest nową inicjatywą, bo funkcjonuje w wielu społeczeństwach od dawna, jednak u nas jest ciągle mało popularny.
Poprzez kontakt z DPS, dzieci uczą się, że w życiu doświadczany też trudnych sytuacji takich jak choroba, niepełnosprawność, z którymi niełatwo sobie poradzić, a w sytuacji kiedy pomoc najbliższych z jakichś powodów jest niemożliwa to istnieją takie placówki jak domy pomocy społecznej, gdzie takie wsparcie można otrzymać.
Przede wszystkim jednak był to dzień radości i dobrej zabawy. O aranżację ogrodu zadbały panie terapeutki wraz z mieszkańcami, wykonując własnoręcznie wszystkie dekoracje.
Były animacje, głównie związane z wodą bo było wyjątkowo upalnie. Były odwiedziny wielbłądów Stefana i Nel, które można było samodzielnie karmić marchewką. Chętnie o ciekawych zwyczajach tych sympatycznych zwierząt opowiadali opiekunowie. Była wata cukrowa.
Ale największą atrakcją okazały się wyczyny kulinarne pań kucharek, pochwałom nie było końca, za to pod oknami kuchni było gromkie „dziękujemy”. „Najsmaczniejsza nasza wycieczka”-najczęściej komentowały dzieci.
Zabawę zakończyło rozbijanie piniat. Nikt bez słodyczy nie wrócił do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Listopad 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 220

W poprzednim miesiącu: 177

Wszystkich: 0