Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

Utworzono dnia 16.05.2019

WYBORY DO RADY MIESZKAŃCÓW

24 kwietnia 2019r. odbyły się wybory do Rady Mieszkańców. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, większością głosów na funkcję przewodniczącego został wybrany Pan Jan Piechocki, zastępcą przewodniczącego wybrano Pana Piotra Filipka, natomiast funkcję sekretarza powierzono Panu Andrzejowi Orackiemu. Zgodnie z § 3 Regulaminu Rady Mieszkańców w skład zarządu rady weszło 2 członków Panowie Bogdan Jeziorski i Ryszard Knul.
Wybory były też doskonałą okazją, dla wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojej opinii, na temat opieki i zajęć w naszej placówce.
Chcemy wyrazić swoje podziękowanie personelowi, który wkłada wiele serca i zaangażowania, w to aby nasze codzienne życie w domu było łatwiejsze i przyjemne, że nawiązaliśmy tak wiele relacji poza domem - powiedział Pan Jan Piechocki.
Zadowolenie mieszkańców z organizacji pobytu w domu, to nasz sukces, satysfakcja i ogromna radość. Mieszkańcy mieli okazję, zgłosić również nowe propozycje odnośnie proponowanych wyjazdów i sposobów spędzania wolnego czasu. Miło nam było słuchać, z jakim zaangażowaniem nasi mieszkańcy wypowiadają się na tematy związane z ich codziennym życiem. Mamy nadzieję, że nasze możliwości organizacyjne pozwolą zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców.

 

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU”

Utworzono dnia 10.05.2019

GRILL W „PROCHOWYM MŁYNKU

„Wesołe jest życie staruszka” śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. O tym, że potrafi być wesołe przekonali się uczestnicy „Przestrzeni Seniora”, a My wraz z nimi. Mimo lekko kapryśnej pogody dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, w   gajówce „Prochowy Młynek”. Otoczeni soczystą zielenią, w serdecznej, przyjaznej atmosferze ochoczo ruszyliśmy do zabaw, które każdy pamięta z dzieciństwa. Z uśmiechem na twarzach śpiewaliśmy „Mam chusteczkę haftowaną”. Sporo emocji dostarczył też „Stary niedźwiedź”. W grach i zabawach akompaniował nam akordeon.  Ach, jak dobrze choć na chwilę znów stać się dzieckiem…. A na koniec ruszyliśmy na obiad i słodki poczęstunek. Każdy grzecznie zjadł, nikt nie grymasił.

Serdecznie dziękujemy Przestrzeni Seniora za zaproszenie i udaną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Utworzono dnia 10.05.2019

MAJÓWKA Z ŻYRARDOWSKĄ ORKIESTRĄ AKORDEONOWĄ

Tradycją już się stało, że w Żyrardowie majówkę wita się koncertowo. Dlatego 01.05.2019 r. byliśmy obecni na występie Żyrardowskiej Orkiestry Akordeonowej.                  
Z roku na rok, cieszy się ona co raz większą popularnością, o czym świadczył brak wolnych miejsc na sali widowiskowej w Centrum Kultury. Wraz z orkiestrą odbyliśmy muzyczną podróż w czasie, po różnych zakątkach świata. Wysłuchaliśmy utworów w stylu włoskim, meksykańskim, romantycznym, a wykonanie niektórych było dla nas sporym zaskoczeniem – jak choćby polka z Tyrolu czy też czardasz zza naszej wschodniej granicy, najważniejsze jednak, że wzbudziły w publiczności wiele przyjemnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

WIELKANOC 2019

Utworzono dnia 10.05.2019

WIELKANOC 2019

W atmosferze zadumy i refleksji 21 kwietnia odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. Na  nasze zaproszenie odpowiedziała Dyrektor PCPR Pani Agnieszka Karwat. Za tą obecność i złożone życzenia bardzo dziękujemy. Mieszkańcy, pracownicy, zaproszeni goście oraz członkowie rodzin mieszkańców  zasiedli do suto zastawionego stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy poczuć ten wyjątkowy klimat i przez chwilę pobyć razem. Była okazja do rozmów i świątecznych życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 2

Utworzono dnia 10.05.2019

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY

W piątek 12.04.2019 r. odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie. Liczną gromadą i z uśmiechem na twarzach wręczyły każdemu z Mieszkańców własnoręcznie przygotowane upominki z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
Tuż przed wizytą dzieci odwiedziły nas także Siostry Zakonne z Szymanowa wraz z uczennicami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

TŁUSTY CZWARTEK

Utworzono dnia 05.03.2019

TŁUSTY CZWARTEK

Na dzień 28 lutego przypadło pyszne święto wszystkich łasuchów. Pączki, faworki, chruściki… chrupać można cały dzień, nie przejmując się „kilkoma” zbędnymi kaloriami. Dla nas i przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy była to świetna okazja do wspominania wspólnie spędzonych chwil, w trakcie licznych wycieczek oraz imprez. W czasie spotkania zrodził się pomysł na kolejne wojaże. Ale o tym jeszcze cicho sza.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: TŁUSTY CZWARTEK

DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

Utworzono dnia 05.03.2019

DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korytowa wraz z opiekunami. Uczestnicy zajęć muzycznych zaprezentowali nam swoje talenty, rozwijane od najmłodszych klas. Znane utwory wykonali w ciekawych aranżacjach na flet, klawisze a także tamburyn. Nie zabrakło też popisów wokalnych. Miłą niespodzianką okazały się drobne upominki przygotowane przez młodzież dla naszych mieszkańców.

Zapraszamy doobejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: DZISIAJ W MUZYCZNYM RYTMIE

III BAL SENIORA CZYLI „PIŻAMA DANCE”

Utworzono dnia 20.02.2019

III BAL SENIORA CZYLI „PIŻAMA DANCE”

Kolejny już raz mogliśmy integrować się  na balu organizowanym przez  Przestrzeń Seniora. Nasi przyjaciele zaprosili do wspólnej zabawy także mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sosabowskiego. Nie obowiązywały suknie balowe czy garnitury, lecz ubiór znany każdemu z „leniwej niedzieli” czyli piżama. Nikt jednak nie myślał o pójściu spać. Bawiliśmy się wyśmienicie. Były tańce, gry i zabawy a także popis zręczności z jajkami w roli głównej. Na chwilę też mogliśmy, oczami wyobraźni, przenieść się na sielską wieś, gdzie zamieszanie robił pies z kotem, były popisy rodeo na koniu a żeby wypić mleko trzeba było wydoić krowę, jak to mówią „kupa śmiechu” a śmiech to zdrowie…

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

WALENTYNKI

Utworzono dnia 14.02.2019

WALENTYNKI

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: WALENTYNKI

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Utworzono dnia 11.02.2019

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Nowy miesiąc zaczął się dla nas aktywnie. Wzięliśmy udział w wycieczce do Warszawy, na którą zaprosili nas przyjaciele z Przestrzeni Seniora. Inicjatorem całego wydarzenia był Pan Krzysztof Rdest a w roli przewodnika, wyśmienicie sprawdziła się Pani Ewa Springer - Kakiet. Wilanów przywitał nas tysiącem kolorowych diod, które rozbłysły przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas połączenie światła i muzyki klasycznej. Trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk w atrakcyjny sposób opowiedział historię oswojonej wydry, będącej ulubieńcem króla Jana.  
Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd autokarem ulicami Starego i Nowego Miasta. Od świetlnych iluminacji nie można było oderwać wzroku.


Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 39

W poprzednim tygodniu: 32

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 309

Wszystkich: 0