Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Utworzono dnia 31.12.2022

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10 w Żyrardowie odwiedzało nas już niejednokrotnie. Za każdym razem wizyty naszych najmłodszych przyjaciół wywołują na  twarzy uśmiech. Tuż przed świętami, w środę 21 grudnia, mieliśmy przyjemność gościć grupę przedszkolaków wraz z wychowawczyniami. Dziękujemy Wam za otwartość serc i chęć dzielenia się dobrem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 21.12.2022

POŻEGNANIE

Utworzono dnia 08.12.2022

Z wielkim żalem pożegnaliśmy w dniu wczorajszym
naszą Pielęgniarkę śp. Teresę Dudek.
Teresko, dziękujemy Ci za wspólną pracę, Twoją życzliwość pogodę ducha, Twój uśmiech.
Mieszkańcy dziękują Ci za troskę, ciągłą gotowość do pomocy, cierpliwość.
Teresko, pamięć o Tobie pozostanie na zawsze w naszych sercach.
Spoczywaj w pokoju.

8 grudnia 2022.

sp. Barbara Dudek

SZKOLENIA DOBIEGŁY KOŃCA

Utworzono dnia 01.12.2022

SZKOLENIA DOBIEGŁY KOŃCA

Zakończyliśmy cykl szkoleniowy, którego realizacja trwała kilka miesięcy i była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. We wrześniu blok szkoleń rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie miało charakter teoretyczny i praktyczny. Ćwiczyliśmy na fantomach, mieliśmy też okazję prowadzić reanimację  z użyciem defibrylatora. Wiemy już, jak ważna jest cykliczność w prowadzeniu tego typu szkoleń, by wypracować w sobie pewien automatyzm i przekonanie, że nie zaszkodzimy, a jesteśmy w  stanie skutecznie pomóc w sytuacji zagrożenia życia. Kolejne szkolenie przybliżyło nam zagadnienia związane z rolą terapeuty i opiekuna w zaspokajaniu podstawowych potrzeb pielęgnacyjnych mieszkańców DPS.  Bardzo ciekawym okazał się temat starości, kiedy to przy użyciu „symulatora starości”  doświadczyliśmy różnych ograniczeń, z którymi na co dzień muszą  się zmagać osoby w podeszłym wieku. Czwarty blok tematyczny dotyczył treningu umiejętności komunikacyjnych. Poznaliśmy alternatywne i wspomagające formy porozumiewania się, a wszystko to po to, aby doskonalić wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z mieszkańcami DPS, a wszystko z myślą o stałym podnoszeniu standardu usług świadczonych w DPS. Ostatnie szkolenie było nakierowane na wsparcie zespołu i miało wskazać jak skutecznie zadbać o siebie i poradzić sobie ze stresem, aby nie ulec wypaleniu zawodowemu.

ćwiczenia z wykorzystaniem symulatora choroby Parkinsona

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

POWIATOWY DZIEN PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Utworzono dnia 01.12.2022

POWIATOWY DZIEN PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Pod takim hasłem, w piątek 25.11.2022 r., odbyło się spotkanie władz Powiatu Żyrardowskiego z instytucjami pomocy społecznej działającymi w powiecie. Na zaproszenie Pana Krzysztofa Dziwisza – Starosty Powiatu Żyrardowskiego – licznie przybyli przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Był więc to czas na integrację pracowników placówek pomocowych, wymiany doświadczeń i kuluarowych rozmów. Pan Starosta w swoim przemówieniu, wyraził wdzięczność wszystkim pracownikom pomocy społecznej za ich trud i poświęcenie oraz gotowość do podjęcia działań zmierzających do poprawy funkcjonowania jednostek powiatowych. Spotkanie swoim występem uświetniły wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury oraz pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy MUSI NOVUM humorystycznym, autorskim przedstawieniem. „Starosta Ci da…” nuciła cała sala.
A sam Pan Starosta przyznał, że świetnie zrozumiał aluzję.

Pracownicy DPS pozują do pamiątkowego zdjęcia z Panem Starostą

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

WYSTĘP PATRIOTYCZNY

Utworzono dnia 24.11.2022

WYSTĘP PATRIOTYCZNY

Dziś (23.11.2022r.) odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Żyrardowie. Zaprezentowali nam występ związany tematycznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Mali artyści wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Bezbłędnie odegrali swoje role. A odśpiewane przez nich pieśni patriotyczne wzruszały do łez.

Dzieci ubrane w barwy narodowe

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

ŹRÓDEŁKA ŚWIĘTEJ ELŻBIETY

Utworzono dnia 24.11.2022

ŹRÓDEŁKA ŚWIĘTEJ ELŻBIETY

Tak, na cześć Pani Dyrektor, nasi Mieszkańcy nazwali dystrybutory wody, które w ostatnim czasie pojawiły się w naszej placówce. Wszystko w trosce o środowisko. Udało nam się w ten sposób ograniczyć ilość plastikowych odpadów oraz zminimalizować wydatki na zakup wody w butelkach. Jak widać bycie ekologicznym może być również ekonomicznym

Dystrybutor wody

czytaj dalej na temat: ŹRÓDEŁKA ŚWIĘTEJ ELŻBIETY

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 24.11.2022

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W TAKIM DNIU dla TAKIEGO ZESPOŁU, nie mogło zabraknąć podziękowań i dobrych życzeń. Były też dyplomy, wyróżnienia i drobne prezenty.
DZIĘKUJĘ WAM, JESTEŚCIE NAJLEPSI.


                            Elżbieta Ciesielska
                             Dyrektor DPS

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 21.11.2022

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO


Z Okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim Pracownikom Domu Pomocy Społecznej składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pracę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy.


Dziękuję za wrażliwość, wyrozumiałość oraz zaangażowanie i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Życzę, aby każdy dzień przynosił zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy.
Życzę zdrowia, siły, wytrwałości, poczucia bezpieczeństwa, wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

                                Z wyrazami szacunku
                                Elżbieta Ciesielska
                                Dyrektor

LEKI I ALKOHOL NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Utworzono dnia 14.11.2022

LEKI I ALKOHOL NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI

26 października zespołowo uczestniczyliśmy w konferencji, która była podsumowaniem wojewódzkiej kampanii społecznej pt. „Leki i alkohol – niebezpieczne związki”. Kampania miała charakter profilaktyczno-edukacyjny, a jej celem nadrzędnym było podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców województwa mazowieckiego na temat szkodliwości spożywania alkoholu, a w szczególności jego interakcji z lekami.
Realizatorem konferencji było Konsorcjum MP Perfect oraz Miami Design Sp. z o.o.

                                            
Tematyka niezwykle ważna i ciekawa, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po materiały znajdujące się w załącznikach.

https://mcps.com.pl/wp-content/uploads/2022/10/MCPS-1-03-ulotka-Leki-i-alkohol-1.pdf
https://mcps.com.pl/wp-content/uploads/2022/10/MCPS-1-02-zakladka-Leki-i-alkohol.pdf
https://mcps.com.pl/wp-content/uploads/2022/10/MCPS-1-01-broszura-Leki-i-alkohol.pdf

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 365

Wszystkich: 0