Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

ŻYRARDOWSKIE TARGI SENIORALNE

Utworzono dnia 12.10.2022

ŻYRARDOWSKIE TARGI SENIORALNE


Zgodnie z obietnicą ciąg dalszy relacji z naszego uczestnictwa w Żyrardowskich Dniach Seniora…
 W sobotę wzięliśmy udział w Targach Senioralnych, które odbywały się w zabytkowym wnętrzu Resursy. Przygotowaliśmy nieduże stoisko z pracami plastycznymi naszych Mieszkańców. Te, jak się okazało, wzbudziły niemałe zainteresowanie. A każdy bardziej dociekliwy miał okazję zamienić kilka słów z autorami dzieł. Jednak zwieńczeniem wszelkich starań, jakie czynimy, aby nasi rezydencji czuli się w naszej placówce jak najlepiej było przyznanie Naszemu Domowi Certyfikatu „MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM”. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie, które jest dla nas niezwykle ważne i z pewnością będzie kolejną motywacją i zobowiązaniem do dalszej pracy. Gratulujemy innym wyróżnionym tj. Przestrzeni Seniora i Osiedlowemu Domowi Kultury przy ul. Wittenberga.
Gratulacje i podziękowania dla całego naszego ZESPOŁU. Dziękujemy też naszym MIESZKAŃCOM, za zaufanie jakim nas obdarzacie.

Zdjęcie Certyfikatu MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

czytaj dalej na temat: ŻYRARDOWSKIE TARGI SENIORALNE

SENIORIADA

Utworzono dnia 01.10.2022

SENIORIADA

Z okazji trwających w naszym mieście Dni Seniora, na osoby w wieku 60+ czeka przez najbliższe dni wiele atrakcji. Dzisiaj, tj. 29.09.2022 r. na hali sportowej Aqua Żyrardów mało miejsce rozpoczęcie Senioriady piknikiem sportowym. My oczywiście aktywnie spędziliśmy ten dzień, stając w szranki z innymi seniorami. Oczywiście rywalizacja odbyła się zgodnie z wszelkimi zasadami fair play. O tym co się będzie działo w kolejnych dniach, z pewnością jeszcze napiszemy.

Mieszkańcy i pracownicy DPS na trybunach hali sportowej

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: SENIORIADA

JESIENNA KRÓLOWA STOŁÓW I OGRODÓW

Utworzono dnia 01.10.2022

JESIENNA KRÓLOWA STOŁÓW I OGRODÓW

Jesień nieodzownie kojarzy nam się ze zbiorem plonów z naszych sadów i przydomowych ogródków warzywnych, wśród których bez wątpienia prym wiedzie dynia. Wszak można z niej zrobić nie tylko przetwory ale także zupy lub smaczne wypieki. Jednak dynia nie do końca jest warzywem… Z botanicznego punktu widzenia to owoc. A jej jagody mogą osiągać wagę ponad tysiąca kilogramów. W ubiegłym roku we Włoszech wyhodowano okaz o wadze 1226 kg. Polski rekord wynosi 870 kg. Do takich rozmiarów dyniom wyhodowanym przez Naszych Mieszkańców jeszcze daleko. Jednak, i tak, jesteśmy dumni z upraw. Z pewnością, z niemal tuzina dyń, powstanie coś wyjątkowo pysznego.

Dynia wyłaniająca się spod liści

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: JESIENNA KRÓLOWA STOŁÓW I OGRODÓW

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

Utworzono dnia 01.10.2022

PIERWSZA POMOC

Dzięki dofinansowaniu, jakie udało nam się uzyskać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego ruszył cykl szkoleń. Za nami pierwsze z nich. We wtorek 27.09.2022 r. pod okiem ratownika medycznego ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy. Ochoczo ruszyliśmy do zadań, aby udoskonalić posiadane już umiejętności. Przed nami jeszcze cztery bloki tematyczne. Już nie możemy się doczekać. 

Ćwiczymy masaż serca

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj dalej na temat: SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

ŚWIATOWY DZIEŃ PSA

Utworzono dnia 25.08.2022

ŚWIATOWY DZIEŃ PSA

Z okazji Światowego Dnia Psa chcieliśmy pochwalić się zdjęciami naszych pupili.

Zdjęcie zbiorowe

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PARK BAJKA

Utworzono dnia 30.08.2022

PARK BAJKA

„Lubię wracać tam, gdzie byłem już” – jak śpiewał Zbigniew Wodecki. My także mamy takie miejsca. Jednym z nich jest Park Bajka w Błoniu. Z miłą chęcią spędziliśmy w nim kilka godzin w czwartek 25.08.2022 r. Dzień był upalny, dlatego fontanny w parku okazały się strzałem w dziesiątkę.

Mieszkańcy na tle lustra zniekształcającego obraz

Zapraszamy do obejrzenia galerii

czytaj dalej na temat: PARK BAJKA

KOLEJNY SUKCES - I MIEJSCE W KONKURSIE DOBRO MOIMI OCZAMI - NATURA

Utworzono dnia 17.08.2022

Kolejny sukces - I miejsce w konkursie

Kolejny raz próbowaliśmy naszych sił w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Fundację Beneficjum. Czworo mieszkańców postanowiło zmierzyć się z tematem „Dobro moimi oczami - natura”. Różnymi technikami pod okiem naszej terapeutki Ewy powstały niepowtarzalne i różnorodne propozycje konkursowe.  Pani Zosia- haft krzyżykowy, Pan Andrzej- malarstwo, Pan Rysio - pilografia i Pani Iwonka – fotografia. Konkurencja była bardzo duża, spośród 482 prac, to praca Pani Zosi  okazała się najpiękniejsza i  zdobyła I miejsce w konkursie.
Nagroda w postaci artykułów plastycznych pozwoli nam na tworzenie nowych, równie pięknych dzieł.

Uczestnicy konkursu plastycznego z terapeutą

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

PRÓBNA EWKUACJA W DPS

Utworzono dnia 17.08.2022

Próbna ewakuacja w DPS

28 czerwca w naszym Domu rozległ się alarm przeciwpożarowy.  Gdy tylko zauważono ogień w palarni mieszkańcy wraz z pracownikami sprawnie opuścili budynek DPS-u. Na szczęście pożar była tylko próbną ewakuacją, która została przeprowadzona w celu praktycznego i taktycznego przygotowania mieszkańców oraz pracowników na wypadek wystąpienia prawdziwego pożaru.
 
Kolejnego dnia odbyło się spotkanie mieszkańców ze starszym  aspirantem Marcinem Sekułą z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie, podczas, którego  została omówiona procedura ewakuacji, zasad zachowania bezpieczeństwa na co dzień oraz najczęstszych przyczyn powstawania pożaru w takich placówkach jak nasza.

 

NA SKRZYDŁACH MUZYKI

Utworzono dnia 27.07.2022

NA SKRZYDŁACH MUZYKI

W dniu 24.06.2022 r. z Inicjatywy Pani Moniki Mroczkowskiej, założycielki Domu Opieki Dziennej i Aktywizacji Seniorów „Przestrzeni Seniora“, odbył się koncert w sali balowej Resursy. Niepotrzebna była okazja, wystarczył pomysł, aby umilić czas seniorom z lokalnych placówek opiekuńczych. Zdumiewający koncert w wykonaniu Urszuli Chocyk, Michaliny Kruszyk, Macieja Klocińskiego, Dawida Ludkiewiczaka oraz Zenona Grzelaka, przeniósł słuchaczy w lata 20 minionego stulecia.
Słodki poczęstunek, wykonany przez nasze panie kucharki, osłodził wszystkim gościom przerwę między występami artystów.
Pani Moniko aby więcej takich szalonych, spontanicznych pomysłów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

WYCIECZKA KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ

Utworzono dnia 29.06.2022

WYCIECZKA KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ

  Ten tydzień zaczęliśmy bardzo aktywnie. Już w poniedziałek 27.06.2022 r. ruszyliśmy na przejażdżkę kolejką turystyczną po okolicznych miejscowościach. W trakcie przejażdżki zwiedziliśmy m.in. Wiskitki, Mrozy, Waleriany, Sokule, Jesionkę i Tomaszew. Pogoda nie miała dla nas litości i jeszcze przed południem temperatura zbliżała się do  trzydziestu stopni Celsjusza. Dlatego konieczny był postój i przerwa na pyszne lody.

Mieszkańcy w trakcie przejażdżki ciuchcią

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 100

W poprzednim tygodniu: 101

W tym miesiącu: 49

W poprzednim miesiącu: 401

Wszystkich: 0