Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

FESTIWAL NUDY

Utworzono dnia 02.10.2023

FESTIWAL NUDY

 

Klub Seniora  „Siwy Dym” na zielonym terenie zorganizował Festiwal Nudy .

Skorzystaliśmy z oferty ( bez presji robienia czegokolwiek ), aby wspólnie ponudzić się w doborowym towarzystwie. Oczywiście o nudzie nie było mowy, a na dobre towarzystwo i serdeczne przyjęcie mogliśmy liczyć.

Dziękujemy Pani Oli i Pani Paulinie oraz wszystkim którzy byli z nami tego dnia. Wspólnie spędzony czas zaowocował nowymi znajomościami, wymianą doświadczeń i spostrzeżeń na temat aktywności seniorów. Mamy cichą nadzieję ponudzić się jeszcze nie raz w tak doborowym towarzystwie.

czytaj dalej na temat: FESTIWAL NUDY

MAGICZNA KŁADKA

Utworzono dnia 02.10.2023

MAGICZNA KŁADKA

 

Błoga cisza, spokój i dużo zieleni. Takie klimaty lubimy najbardziej. Drewnianym pomostem ciągnącym się przez mokradła wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny spacerowaliśmy delektując się widokami i odgłosami natury.

czytaj dalej na temat: MAGICZNA KŁADKA

SPOTKANIE Z POEZJĄ OCZAMI MIESZKAŃCÓW

Utworzono dnia 26.08.2023

SPOTKANIE Z POEZJĄ

OCZAMI MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 23.08.2023 r. odbyło się w Świetliku spotkanie z poezją, na które przybyła znaczna część Mieszkańców. Pan Kamil Królewicz – pracownik socjalny naszego Domu – recytował wiersze własnego autorstwa. O każdym z nich Pan Kamil starał się powiedzieć kilka słów. Przy okazji czego dowiedzieliśmy się, iż jedną z inspiracji do podjęcia prób pisania była twórczość Zbigniewa Herberta. Przeczytane tego dnia wiersze dotykały różnej tematyki, w tym wojny na Ukrainie. Mieliśmy możliwość zetknąć się z emocjami towarzyszącymi autorowi wierszy w trakcie ich powstawania. A także posłuchać o sukcesach, jakie do tej pory odniósł Pan Kamil. Jest on laureatem nagród i wyróżnień w licznych konkursach poetyckich, m.in. laureatem pierwszej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Herbertowskim. Jesteśmy bardzo dumni z tego, iż wśród nas jest poeta. To spotkanie dało nam radość i pozwoliło inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Życzylibyśmy sobie, żeby takich spotkań było więcej.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z POEZJĄ OCZAMI MIESZKAŃCÓW

30 LAT DPS W SADOWEJ

Utworzono dnia 20.09.2023

30 LAT DPS W SADOWEJ

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Jubilatom gratulujemy i życzymy kolejnych, a potem następnych 30 lat.

czytaj dalej na temat: 30 LAT DPS W SADOWEJ

FESTIWAL KULTURY I SZTUKI…

Utworzono dnia 18.09.2023

FESTIWAL KULTURY I SZTUKI…

…Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego – „Poznaj swojego sąsiada”, to kolejna impreza w naszym mieście, której jednym z zadań jest integracja społeczna. W niedzielne popołudnie na żyrardowian czekała moc atrakcji. Na torze kolarskim swoje stoiska rozłożyli twórcy i rękodzielnicy z Żyrardowa oraz miast i gmin partnerskich. Również my mieliśmy ten przywilej, aby zaprezentować się lokalnej społeczności. Mogliśmy bowiem, na jednym ze stoisk, wystawić prace plastyczne naszych Mieszkańców. 

czytaj dalej na temat: FESTIWAL KULTURY I SZTUKI…

DZIEŃ DOBRY, SĄSIEDZIE

Utworzono dnia 18.09.2023

DZIEŃ DOBRY, SĄSIEDZIE

To motyw przewodni dni otwartych, które miały miejsce w naszym DPS, a które były realizowane w partnerstwie z Centrum Kultury w Żyrardowie i współfinansowane w ramach programu dotacyjnego „Dom Kultury +”. W dniach 6-7 września każdy zainteresowany mógł zajrzeć do nas i poznać specyfikę placówki. Jednocześnie było to ciekawe wydarzenie kulturalne. Dopięcie na ostatni guzik tak dużej imprezy wymagało ogromnego zaangażowania personelu oraz wielu dni ciężkiej pracy i przygotowań. Było warto. Pogoda jak na zamówienie. Zainteresowanie wydarzeniem przeszło nasze oczekiwania. Ale i my stanęliśmy na wysokości zadania – każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie. Atrakcji był pełny wybór. Odwiedzający mogli zapoznać się z dwiema wystawami. Jedna przedstawiała zdjęcia ukazujące nasze codzienne życie, zajęcia, działania podejmowane w DPS. Druga – przepiękne prace plastyczne wykonane przez mieszkańców. Część tych prac wykonana została w ramach terapii zajęciowej. O tym, jak ona wygląda w naszej placówce przekonać można było się naocznie przy stoisku terapeutycznym. Tam też, na wszystkich zainteresowanych, czekał musicon. Wisienką na torcie okazały się występy na żywo. Rozbrzmiewająca muzyka przykuła uwagę nawet pacjentów pobliskiego szpitala. I nie ma się co dziwić. Lokalni artyści chętnie prezentowali swoje talenty. A występ Pauliny Domańskiej zachwycił i wzruszył wszystkich – bez najmniejszego wyjątku. Ale, ponieważ nie samą kulturą człowiek żyje, na każdego czekał pyszny poczęstunek. Największym powodzeniem cieszyło się ciasto, któremu nawet został poświęcony wpis w naszej Kronice.

Dziękujemy Sąsiedzi 

 

DZIEN DOBRY, SĄSIEDZIE… (CIĄG DALSZY)

Dni otwarte przyniosły nam tyle emocji i wrażeń, iż nie sposób było zawrzeć, opisać wszystko w ramach jednej notatki. Girlandy, lampiony, wystawy zdjęć i obrazów, muzyka w tle… istny kolorowy zawrót głowy. A to przecież nadal nie wszystko. Na odwiedzających czekały również dwa fotoplastikony, których obecność u nas możliwa była dzięki projektowi grantowemu  pt. „Społecznościowy LUDOWIEC w Żyrardowie- odkrywamy nowych „fabrykantów kultury w duchu dialogu wspólnotowego” ogłoszonego przez Centrum Kultury w Żyrardowie. Mniejszy  wewnętrzny fotoplastikon, z trzema stanowiskami, przedstawia wystawę „Kraków w archiwalnym fotoplastikonie”. Większy zewnętrzny, z pięcioma stanowiskami, wyświetla wystawę „Niepodległa w obiektywie”. Większość zdjęć wyświetlanych jest w technologii 3D, co stanowi niezwykły sposób na odświeżenie stuletnich fotografii. Dziękujemy za pomoc wszystkim artystom, którzy zechcieli wystąpić w trakcie dni otwartych. A byli nimi: Pani Paulina Janczak, Pastor Jacek Orłowski, Pan Dariusz Smosna oraz kapela rodzinna D-Band, Ada, Julek, Wiktor. Gwiazdą dni była Paulina Domańska.                        

czytaj dalej na temat: DZIEŃ DOBRY, SĄSIEDZIE

Dni Otwarte

Utworzono dnia 03.09.2023

PRZYJACIELSKI GRILL

Utworzono dnia 24.08.2023

PRZYJACIELSKI GRILL

Na 18.08.2023 r. zostaliśmy zaproszeni do DPS w Hamerni na grilla. Żadna wielka impreza, ot przyjacielskie spotkanie przy ruszcie. Całkiem przyjemny sposób na spędzenie piątkowego przedpołudnia.

czytaj dalej na temat: PRZYJACIELSKI GRILL

PRZYGOTOWANIA DO DNI OTWARTYCH

Utworzono dnia 18.08.2023

PRZYGOTOWANIA DO DNI OTWARTYCH

 

Dni otwarte, będące zwieńczeniem nakładających się na siebie dwóch dużych projektów, zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami wyzwań co nie miara. Lekki stres jest ale ten mobilizujący. Dlatego:

- Pani Zosia wypala loga DPS,

- Pani Mirka robi na szydełku lampiony,

- Pan Andrzej maluje,

- każdy, kto tylko może angażuje się w przygotowania. 

Praca wre 

czytaj dalej na temat: PRZYGOTOWANIA DO DNI OTWARTYCH

URODZINY „ŚWIETLIKA”

Utworzono dnia 18.08.2023

URODZINY „ŚWIETLIKA”

To już kolejny rok, kiedy „Świetlik” – nasza letnia świetlica – stanowi półplenerową przestrzeń dla zajęć terapeutycznych. Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu. Było także symboliczne przecięcie wstęgi. W rolę inauguratora wcielił się Pan Ryszard. 

czytaj dalej na temat: URODZINY „ŚWIETLIKA”

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 85

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 136

W poprzednim miesiącu: 513

Wszystkich: 0