Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 02.01.2022

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Za wszystkie piękne własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami serdecznie dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 6 im Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Hajnówce.
Pomyślności, radości i wszystkiego najpiękniejszego w Nowym Roku i dla Was kochani :-)

Zapraszamy do obejrzenia galerii

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Utworzono dnia 22.12.2021

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

PERŁOWY JUBILEUSZ CZYLI 30 LAT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Utworzono dnia 15.01.2022

PERŁOWY JUBILEUSZ CZYLI 30 LAT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH STOWARZYSZENIA RÓWNYCH SZANS

Stowarzyszenie Równych Szans obchodziło 15.12.2021 r. trzydziestolecie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury w Żyrardowie. Był to idealny czas do podsumowania dotychczasowej działalności. Pani Anna Kuran oraz Pani Danuta Litewnicka opowiedziały zaproszonym gościom o powstaniu stowarzyszenia, początkach swojej pracy, przeciwnościach, z którymi przyszło się zmierzyć, ale też i o sukcesach. Oprawę artystyczną uroczystości stanowił spektakl przygotowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym odegrali oni główne role, wzbudzając w widzach cały wachlarz emocji, od śmiechu, przez zadumę do łez wzruszenia. A kiedy ostatnia  łza została otarta, przyszedł czas na podziękowania, gratulacje i życzenia. A, te płynęły zewsząd.

KONKURS CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

Utworzono dnia 09.12.2021

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

Pod takim hasłem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej ogłosił konkurs promujący profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych. Konkurs miał charakter dwuetapowy, a prace można było zgłaszać w kategoriach – film oraz prace plastyczne. Zakasaliśmy więc rękawy i pełni zapału rozpoczęliśmy przygotowania. W rolę Czadu i Anioła wcieliły się bezkonkurencyjne aktorki Ewa i Edyta. Efekt końcowy zaskakujący. Cóż, talenty wrodzone… W eliminacjach na poziomie powiatowym, wśród domów pomocy społecznej nasze prace zajęły pierwsze miejsca w obu kategoriach.
We wtorek zaszczycili nas swą obecnością Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie Pan Tomasz Cybul oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Pan Jarosław Belina, z rąk których odebraliśmy gratulacje , dyplom i nagrodę.
Przed nami etap wojewódzki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

UDANYCH MIKOŁAJEK

Utworzono dnia 06.12.2021

UDANYCH MIKOŁAJEK J

DZIEŃ SENIORA W DPS

Utworzono dnia 24.11.2021

DZIEŃ SENIORA W DPS

Czternastego listopada przypada Światowy Dzień Seniora. My jednak świętowaliśmy w dniu 16.11.2021 r. umilając sobie wtorkowe popołudnie. Zebraliśmy się na stołówce aby w miłej atmosferze spędzić wspólnie czas przy kawie i słodkim poczęstunku. A ponieważ cóż to za święto bez prezentów, na każdego z „jubilatów” czekał upominek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

HERBATKA DLA SENIORA NA JESIENNE WIECZORY

Utworzono dnia 24.11.2021

HERBATKA DLA SENIORA NA JESIENNE WIECZORY

To akcja jaką, z inicjatywy Pani Igi Melon, podjęło Miejskie Przedszkole nr 2 w Żyrardowie. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że byliśmy adresatami działań przedszkolaków. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Każdy z naszych Mieszkańców otrzymał opakowanie herbaty. Drobiazg, który na niejednej twarzy rozbudził szczery uśmiech. Cieszy nas, że tuż obok wzrasta nowe pokolenie uwrażliwionych społecznie ludzi. Serdecznie dziękujemy.

herbaty od przedszkolaków

SUKCES ARTYSTY Z DPS

Utworzono dnia 15.10.2021

SUKCES ARTYSTY Z DPS

Mieszkaniec naszego Domu Pan Andrzej Oracki w Konkursie plastycznym Wojewody Mazowieckiego pt. “ Cztery pory roku - pejzaże Mazowsza“ zdobył drugie miejsce. Cieszymy się, że talent naszego Mieszkańca został doceniony i stał się motywacją do tworzenia kolejnych dzieł. Panu Andrzejowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Notatka prasowa

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 22.11.2021

PRACOWNIK SOCJALNY - POETA

Utworzono dnia 23.11.2021

Pracownik socjalny - Poeta

Kamil - nasz kolega - poeta. Dostrzega to co niedostrzegalne dla innych i opisuje w swojej poezji. Cieszymy się, że jego wiersze ujrzały światło dzienne i większa grupa odbiorców może podziwiać jego twórczość. Kamil, jesteśmy z Ciebie dumni.

Notatka prasowa

czytaj dalej na temat: PRACOWNIK SOCJALNY - POETA

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 101

W tym miesiącu: 47

W poprzednim miesiącu: 401

Wszystkich: 0